Kupowanie rozrusznika samochodowego nie jest sprawą prostą, dlatego też, aby wybrać odpowiedni model, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka bardzo istotnych kwestii. Na samym początku ważna jest analiza różnych części i funkcji w samochodzie, aby prawidłowo dopasować rozrusznik.

Czym wyróżniają się rozruszniki samochodowe?

W każdym pojeździe znajdują się rozruszniki, których głównym zadaniem jest uruchomienie samochodu. Do najważniejszych jego elementów należą bieguny, wirnik, komutator, czy też szczotki. Kiedy rozrusznik ulega awarii, niemożliwe staje się jego normalne funkcjonowanie. Wtedy stajemy przed wyborem, jaki rozrusznik wybrać — nowy, czy używany, a może naprawić dotąd używany. Zazwyczaj wybór zależny będzie przede wszystkim od możliwości finansowych lub mechanika, do którego się udamy.

Gdzie kupić rozrusznik samochodowy?

Oprócz zwrócenia uwagi na konkretne rodzaje rozruszników i ich cechy trzeba zdawać sobie sprawę z tego, gdzie warto je kupować. Bardzo istotne staje się wybranie profesjonalnego i renomowanego sklepu, który gwarantuje rozruszniki najlepszej jakości, takiego jak https://www.autostarter.pl/.

Zwróć uwagę na parametry techniczne

Rozrusznik koniecznie musi być dostosowany do potrzeb. Jednak, aby było to możliwe, trzeba zwrócić uwagę na kompatybilność pomiędzy pojazdem a rozrusznikiem. Znaczące będzie zatem sprawdzenie wszystkich parametrów technicznych przy obu stronach. Bagatelizowanie tej kwestii sprawi, że niepotrzebnie wydamy pieniądze na rozrusznik, który nie będzie miał szansy na zrealizowanie swojej funkcji.

Jakość kontra cena

W przypadku większości części samochodowych istotna staje się zależność pomiędzy jakością a ceną, którą trzeba zapłacić. Niestety trudno jest określić, jaki zakres cenowy będzie oznaczać, że zakupiony przez nas rozrusznik będzie miał dobrą jakość. W wielu przypadkach rozruszniki w najwyższym przedziale cenowym nie różnią się jakością od modeli ze średniej półki. Zazwyczaj w takich przypadkach płacimy po prostu za bardziej znaną markę. Z kolei znacząca różnica jest widoczna między rozrusznikami z tej najniższej półki cenowej. Zazwyczaj takie modele są nietrwałe, mniej wydajne i tworzywo, które zostało wykorzystane do wykonania rozrusznika pozostawia wiele do życzenia. Chwilowa oszczędność szybko staje się koniecznością zakupienia nowego rozrusznika w krótkim czasie.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na to, że fachowcy nie zalecają, aby kupować używane części do samochodu.

Kiedy trzeba wymienić rozrusznik?

Istnieje kilka objawów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, gdyż mogą one oznaczać, że rozrusznik uległ lub wkrótce ulegnie awarii:

  • nietypowe odgłosy podczas uruchamiania samochodu,
  • problemy z uruchomieniem samochodu,
  • nieuruchamianie się samochodu.
[Głosów:1    Średnia:5/5]