błędy kierowców - jakich nie powinni popełniać?

Zima jest najtrudniejszym okresem w roku dla każdego kierowcy. Dochodzi wtedy do niskich temperatur i opadów śniegu. Przyczepność nawierzchni jest słabsza, dlatego musimy odpowiednio przygotować swój samochód. Wymaga to pewnych czynności, które będą wykonywane każdego poranka, jak i na dostosowaniu techniki jazdy zimą. Wszystko po to, żeby jazda była bezpieczna.

Zanim ruszymy w drogę…

Gdy nie posiadamy garażu i nasz samochód przez całą noc stoi na zewnątrz, musimy spodziewać się śniegu na samochodzie, a pod nim nawet warstwy lodu. Jeżeli zależy nam na prawidłowym odśnieżeniu samochodu, powinniśmy użyć szczotki o miękkim włosi. Odradza się stosowania tradycyjnych skrobaczek i twardych szczotek, które z czasem prowadzą do mikrorys, które doprowadzają do zmatowienia lakieru samochodowego. Miękka szczotka usunie śnieg i nie zostawi rys.

Jeżeli chcemy wyruszyć w drogę samochodem, a na naszej szybie znajduje się lód, musimy się go pozbyć. Tylko wtedy zapewnimy sobie dobrą widoczność, a jazda będzie bezpieczna. Skrobaczka do szyb, z czasem również może powodować mikrorysy, które z czasem mogą utrudnić widoczność w nocy. Najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji jest elektrycznie podgrzewana przednia szyba, ogrzewanie postojowe lub ciepły garaż.

Jeżeli śnieg, który znajduje się na naszym samochodzie, w ciągu dnia stopnieje, wejdzie wtedy w zakamarki samochodu, a podczas nocy znowu zamarznie. Wtedy pojawią się problem z otwarciem drzwi. W takiej sytuacji nie powinniśmy próbować otwierać drzwi na siłę. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatu do odmrażania, wtedy nie istnieje ryzyko, że uszkodzimy uszczelki drzwi.

Podczas odśnieżania auta, nie powinno się odpalać silnika samochodu, ponieważ wtedy on nie zagrzeje się szybciej, jak większość z nas myślało. Dłużej za to będzie pracował „na zimno”. Jeżeli nie osiągniemy temperatury roboczej, również błędem jest jazda na wysokich obrotach. Niedogrzany silnik samochodu może zostać łatwiej uszkodzony.

Gdy zaparkujemy samochód nie powinniśmy zaciągać hamulca ręcznego, zwłaszcza na ostatni ząbek, ponieważ mogą tam się zebrać zanieczyszczenia i wilgoć, która może zamarznąć.

Źródło: https://www.autoelegance.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkrzynie dla przemysłu
Następny artykułSamochód marki Volkswagen – czy warto?
Redakcja AutoTydzień.pl

Od lat pasjonuje się motoryzacja. Lubuję się w oldschoolowych, klasycznych autach z duszą. Uwielbiam przeprowadzać totalne renowacje samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here