agent

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej niejednokrotnie spędza sen z powiek posiadaczom samochodów. Chociaż jest bardzo potrzebne, trudno to odczuwać, będąc zobowiązanym do opłacania regularnej składki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieją 3 proste sposoby na zaoszczędzenie na OC. Prezentujemy je w poniższym artykule.

Współwłasność

Wysokość składki OC ustala się na podstawie bardzo wielu czynników, ale zasadniczą rolę ogrywają zniżki ubezpieczeniowe, które z kolei zależą od doświadczenia kierowcy i jego wieku. Trudno dziwić się towarzystwom ubezpieczeniowym, które nie do końca ufają świeżo upieczonym kierowcom lub młodym kierowcom. Statystyki pokazują bowiem, że to właśnie oni powodują najwięcej kolizji, stłuczek i wypadków drogowych. Poza tym – brak doświadczenia mówi sam za siebie. Na szczęście dopuszczalną i całkiem normalną sytuacją jest współwłasność samochodu przez dwóch kierowców, na przykład ojca i syna.

Ubezpieczyciele biorą wtedy pod uwagę zniżki, które zdążył zdobyć bardziej doświadczony posiadacz. Oczywiście, współwłaściciel nie ma obowiązku korzystania z samochodu – wystarczy, aby figurował w papierach. Ponosi jednak konsekwencje w razie wypadku i może stracić mozolnie zdobyte zniżki. Spora oszczędność wynikająca z współwłasności jest polecana szczególnie na początku przygody z samochodem.

Wybór najtańszej oferty

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na OC jest jego świadomy wybór. Brzmi banalnie? Jedynie z pozoru. Bardzo często kierujemy się wyłącznie znajomością reklam oraz niesprawdzonymi informacjami. Słyszymy, że ktoś znajomy „ma tanio”, ale to wcale nie oznacza, że my również zaoszczędzimy, wszak każda składka ustalana jest w sposób indywidualny.

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych Najtaniej u Agenta jest narzędziem, które znacząco skraca i ułatwia wybór najciekawszej oferty. Całość polega na wprowadzeniu do specjalnego formularza kilku istotnych informacji, dotyczących zarówno doświadczenia, jak i posiadanego pojazdu. Porównywarka dokonuje analizy i wyświetla spersonalizowane wyniki segregujące dostępne na rynku oferty polis ubezpieczeniowych. Wiarygodnie, szybko i wygodnie – bez wychodzenia z domu i tracenia czasu.

Świadomy wybór samochodu

Jeżeli analizujesz kwestie ubezpieczeniowe jeszcze przed kupnem samochodu, to ostatni moment na zmianę ostatecznej decyzji. To, ile wyniosą obowiązkowe składki, zależy również od samochodu – jego producenta, modelu, rocznika, wersji wyposażeniowej, pojemności silnika itd. O te wszystkie kwestie „pyta” porównywarka OC Najtaniej u Agenta i jej wyniki trafnie oddają zależności pomiędzy rodzajem i stanem samochodu a wysokością ubezpieczenia. Nie trzeba dodawać, że ubezpieczenie 5-letniego Volkswagena Passata będzie tańsze od polisy na 25-letniego Opla Kadeta lub 2-letnie sportowe BMW.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here