Akcesoria i narzędzia samochodowe – co powinno znaleźć się w bagażniku każdego kierowcy?

To żadna tajemnica, że właściwy warsztat kierowcy może uratować od niejednego kłopotu. Tymczasem okazuje się, że mało który wozi w bagażniku akcesoria i narzędzia samochodowe. Nie bądź nieprzygotowany. Dowiedz się, jak skompletować niezbędnik każdego kierowcy!

Co kierowca musi mieć w bagażniku?

1. Zestaw wkrętaków

Wkrętaki są nieocenioną pomocą przy wszelkich naprawach mechanicznych. Przygotowując swój mini warsztat samochodowy, zwróć uwagę na to, aby kupić cały zestaw wkrętaków. Najlepiej, aby składał się z wkrętaków płaskich i krzyżowych (Pozidriv i Philips),  nasadowych, imbusowych i wkrętaków typu Torx.

2. Klucze

Trudno wyobrazić sobie znaczną część prac przy samochodzie bez odpowiednich kluczy. Bez nich niemożliwa jest wymiana czy dokręcenie kół. Przydają się też do zdjęcia klem akumulatorowych. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś swojego bagażnika w zestaw kluczy, zmień to jak najszybciej. No, chyba że chcesz płacić mechanikowi 50 zł za czynność, którą możesz wykonać samodzielnie.

3. Multimetr

Multimetr, czyli miernik elektryczny, powinien znaleźć się w każdym aucie. Z jego pomocą możesz sprawdzić, jak pracuje akumulator. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych modeli, w których akumulator potrafi rozładowywać się bardzo szybko. Warto wiedzieć, że najczęstszym winowajcą problemów z elektryką jest naderwany kabel łączący silnik z nadwoziem. Multimetr przydaje się też do sprawdzenia, ile prądu pobiera wyłączone auto. Niekiedy okazuje się, że akumulator wcale nie działa źle – rozładowuje się, bo prąd pobierają urządzenia w stanie spoczynku (radio, zestaw głośnomówiący).

4. Szczypce

To niepozorne narzędzie jest naprawdę uniwersalne i przyda się przy niejednej naprawie. Przykładowo, szczypce są niezastąpione przy wyjmowaniu lub wkładaniu bezpieczników. Natomiast w przypadku usuwania izolacji, należy zaopatrzyć się w specjalne szczypce do izolacji właśnie. Niezbędne są też szczypce w swojej najbardziej podstawowej wersji (kombinerki).

5. Zestaw bezpieczników i żarówek

Wagę bezpieczników i żarówek rozumie się dopiero wtedy, kiedy przestają działać. Niejeden kierowca pluje sobie wówczas w brodę, bo nie posiadał zapasowych modeli. Kup zawczasu dobre zastawy, a na pewno unikniesz gorzkiego rozczarowania, gdy samochód nie ruszy z tak błahego powodu.

Zwróć uwagę na to, aby wszystkie narzędzia były najwyższej jakości i posłużyły ci w niejednej naprawie. Pamiętaj też o ostrożności; postępuj zgodnie z zasadami BHP.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here