praca

Typowa sytuacja: aktywnie poszukujesz pracy, przeglądasz oferty pracy, a nawet chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne, a ta „wymarzona praca” pozostaje marzeniem. Jak wziąć sytuację w swoje ręce i osiągnąć cel?

Większość pracodawców potrzebuje beztroskich pracowników, do których można odnosić się tylko do siły roboczej itp., jesteśmy jednak pewni, że sytuacja nie jest tak krytyczna i spróbujemy Cię o tym przekonać.

Codziennie na stronach z ofertami pracy pojawiają się tysiące nowych ofert pracy, ale znalezienie pracy nie jest takie proste. W większości przypadków popyt przewyższa podaż kilkakrotnie. Na przykład na jedno stanowisko w dziedzinie rachunkowości i finansów przypada sześć CV, prawnicy mają konkurs na około 11 specjalistów na miejsce pracy, dziennikarze mają ponad 30 osób.

Aby rozpocząć, odpowiedz na następujące pytania:

  • O jakiej pracy marzę?
  • Na jaką pracę w zasadzie się zgadzam?
  • Jakiej pracy nie podejmę?
  • Jakiego rodzaju relacji chcę z przełożonymi?
  • Czy potrzebuję Perspektywy wzrostu?

Jest to pakiet „minimum” tego, o czym warto pomyśleć przed wyruszeniem w poszukiwaniu cennego wakatu.

Jak znaleźć dobrą pracę?

Wiele zależy od pracodawcy, ale często sprowadza się to do prostej zasady: firma potrzebuje doświadczonego pracownika, którego chce kupić taniej. Z kolei chcesz sprzedać się drożej, ale nie możesz z powodu braku doświadczenia.

Wielu zaczyna łączyć pracę i studia, ale nie zawsze robi to w specjalności. W rezultacie musisz wybrać: kontynuować w ten sposób lub zacząć od zera. Jak postępować?

Początkowo należy dokładnie określić zakres działalności i szukać odpowiednich ofert pracy. Wskazane jest, aby wybrać duże firmy, których wielu początkujących się boi. Jednak duża firma to duży mechanizm, w którym niekoniecznie będziesz wymagać ogromnej wiedzy i doświadczenia. W dziale będziesz mógł się uczyć w praktyce, znajdą się ludzie, którzy będą w stanie Ci pomóc. Mała firma, powiedzmy 10 pracowników, potrzebuje specjalistów, którzy od pierwszego dnia będą mogli w pełni wykonywać swoje obowiązki, a często sukces samej firmy będzie zależeć od tego.

Również w dużych firmach personel zmienia się szybciej ze względu na jego liczbę, więc znalezienie otwartego wakatu jest znacznie łatwiejsze. Rosną szybciej i potrzebują nowych pracowników, niektóre duże firmy „rosną” dla siebie specjalistów, zabierają ludzi na płatne staże.

Często zdarza się, że nie można znaleźć pracy, na którą liczyłeś. Ale po zdobyciu doświadczenia możesz być w stanie uzyskać pożądaną pozycję w przyszłości. Głównym pragnieniem praca i rozwoju.

Jeśli czegoś nie wiesz i nie masz odpowiednich umiejętności, nie bój się o tym mówić. W trakcie pracy możesz opanować wszystko, a kłamstwo stanie Ci tylko na drodze.

Aby zdobyć doświadczenie, czasami musisz przejść przez siebie i pracować za niskie wynagrodzenie, a nawet za darmo. Nie odrzucaj natychmiast takich opcji, traktuj je jako inwestycję w siebie. Zacznij od stanowiska asystenta lub złotej rączki i idź w górę.

W rzeczywistości jest więcej firm i możliwości, niż mogłoby się wydawać. Jeśli nie udało ci się osiedlić w jednym, nie musisz rozpaczać. Błędne koło nie jest tak zamknięte, wszyscy jakoś zaczynają swoją karierę. Nie bój się trudnych sytuacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here