Każdy kierowca jest zobowiązany do wykonania niezbędnych badań, które są konieczne do wydania zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów samochodowych. Badania kierowców powinny być prowadzone przez najbardziej profesjonalną kadrę – lekarze powinni mieć uprawnienia do tego typu badań specjalistycznych, które są wydawane przez wojewodę.

Osoby, którym zależy na profesjonalizmie badań mogą zainteresować się ofertą na stronie www.badania-kierowcow.warszawa.pl. Wykonać można badania kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E, T – czyli kategorie zwane amatorskimi. Oferta jest również skierowana dla kierowców przedłużających ważność terminowego prawa jazdy i dla osób przed kursem prawa jazdy do PKK. Jeśli chodzi o wspomnianych lekarzy, wszyscy prowadzący badania proponowane przez stronę www.badania-kierowcow.warszawa.pl to lekarze orzecznicy z wieloletnim doświadczeniem, wpisani na listę Wojewody Mazowieckiego uprawnionych do badań lekarskich kierowców, dlatego można mieć pewność, że badania zostaną wykonane z dużą dokładnością i precyzją.

Podczas opisywanego badania lekarz ocenia stan zdrowia osoby badanej w celu stwierdzenia, czy istnieją przeciwwskazania do kierowania pojazdami. Ewentualnie określa obecność oraz rodzaj schodzenia a także zaawansowanie objawów choroby i rozważa potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, które mogłyby wystąpić, jeżeli dana osoba kierowałaby pojazdem. Lekarz może nie dopuścić kierowcy do jazdy, jeżeli badany jest chory i się nie leczy. Taki kierowca będzie mógł prowadzić pojazd dopiero wówczas, gdy rozpocznie leczenie i prowadzący go lekarz potwierdzi, że chory zaczął się leczyć oraz przestrzega zaleceń medycznych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here