Bezabonamentowe lokalizatory GPS

Śledzenie lokalizacji samochodu może być uciążliwe. Wiedzą o tym zarówno prywatne osoby, jak i właściciele firm zajmujących się transportem, ale i nie tylko. Ze względu na wysokie koszty i formalności związane z usługą lokalizacji. Nie musi tak jednak wcale być.

Podpisywania umów abonamentowych, wysokich kosztów i pewnego braku elastyczności co do tego, kiedy chcemy monitorować pozycję pojazdu, a kiedy nie… Tego wszystkiego możemy uniknąć. W jaki sposób? Korzystając z kompaktowych lokalizatorów pojazdów rozmiarami zbliżonego do pudełka zapałek. Ich głównym wyróżnikiem jest to, że nie wiąże się to z opłatą abonamentową. Wysłanie odpowiedniego SMS-a na kartę SIM, znajdującą się w urządzeniu wystarczy, aby lokalizator rozpoczął przesyłanie swoich pozycji i to z dokładnością do 5 metrów, co pozwala na precyzyjne zorientowanie się, gdzie nasze auto aktualnie się znajduje. Takie lokalizatory pojazdów GPS kupimy z łatwością w sklepie ze sprzętem szpiegowskim AlfaTronik.com.pl.

Jak działa lokalizator?

Po wysłaniu takiego SMS-a otrzymujemy raport z linkiem do mapy Google i współrzędne miejsca, w którym obiekt (bo przecież nie musi to być koniecznie samochód), który kontrolujemy się znajduje. Częstotliwość raportowania nie jest narzucona odgórnie. To my ustalamy, w jakich odstępach czasu przychodzą powiadomienia. Pozycje auta czy innego pojazdu można otrzymać zarówno na telefon komórkowy, jak i platformę internetową. Urządzenie umożliwia uzyskanie dostępu do historii przebytych tras, dzięki czemu zoptymalizujemy trasę naszego kierowcy lub poznamy, czy auto było używane, tak jak zostało to nam zapowiedziane przez odpowiednią osobę.

Jak długo działa lokalizator?

Bezabonamentowe lokalizatory pojazdów mogą działać 12 godzin bez przerwy. To krócej niż w przypadku urządzeń na abonament, jednak zaletą urządzenia jest to, że można w każdej chwili zmienić częstotliwość wysyłania raportów czy też uśpienie lub ponowne wybudzenie za pomocą krótkiej komendy SMS. W ten sposób wydajnie wykorzystujemy energię z akumulatora, nie tracąc jej, kiedy wiemy, że śledzony obiekt będzie dłuższy czas znajdował się w jednym, określonym miejscu. To wszystko dzięki przedmiotowi, którego wymiary zamykają się w 6,8 x 4,7 x 1,8 cm, a jego waga to raptem 63 g. Waga w pełni oddaje wygodę i funkcjonalność korzystania z lokalizatora, którego używamy, kiedy nam pasuje, nie narażając się na zbędne formalności i koszty, których w danym czasie nie poniesiemy wtedy, kiedy z lokalizatora korzystać nie musimy.

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobry alkomat – czyli jaki?
Następny artykułNaprawianie aut ciągle się opłaca
Redakcja AutoTydzień.pl

Od lat pasjonuje się motoryzacja. Lubuję się w oldschoolowych, klasycznych autach z duszą. Uwielbiam przeprowadzać totalne renowacje samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here