CERAMICZNA OCHRONA LAKIERU

Ceramiczna ochrona lakieru to jeden z nowszych zabiegów autokosmetyki. Z pewnością zadowoli on nawet najbardziej wymagających kierowców; warto poznać nieco bliżej działanie ceramicznej ochrony i dać jej szansę – efekty są oszałamiające i z całą pewnością nie będziesz żałował wydanych pieniędzy.

Dlaczego trzeba chronić lakier?

Lakier w aucie nigdy nie ma lekko – latem jest narażony na silne działanie promieni słonecznych, zimą na sól drogową i mrozy. Już samo to, że warunki atmosferyczne zmieniają się w Polsce dość gwałtownie też nie pozostaje bez wpływu na samochód. Dodajmy do tego zarysowania i… fakt, że producenci samochodów przewidują żywotność lakieru na maksymalnie dziesięć lat. Nie są to zbyt optymistyczne prognozy, prawda? Dlatego właśnie warto chronić lakier przed uszkodzeniami, by utrzymać go jak najdłużej w dobrym stanie.

Jak chronić lakier?

Można to robić na różne sposoby. Najtańszą opcją jest woskowanie, choć i sam wosk można podzielić na kilka typów. Te najdroższe mogą ochraniać twój samochód nawet przez sześć miesięcy. Nadal jest to jedna opcja dość krótkotrwała i wymagająca częstego odnawiania. Z tego względu dziś najbardziej polecana jest ceramiczna ochrona lakieru. Chroni ona przed wszystkim, co może zagrażać twojemu pojazdowi, zaczynając od drobnych zarysowań, a kończąc na soli drogowej czy promieniowaniu UV.

Ceramiczna ochrona lakieru – co musisz wiedzieć?

Dzięki ceramicznej ochronie twój samochód zyskuje dodatkową warstwę, która chroni go przed różnymi niebezpieczeństwami. Powłoka ceramiczna jest dla samochodu tym, czym dla człowieka naskórek – chroni, ale z drugiej strony wygląda naturalnie przez to, że stapia się z samochodem. Dzięki temu auto zachowuje gładką nawierzchnię, ale zyskuje dodatkową warstwę. Na dzień dzisiejszy jest dostępnych na rynku kilka rodzajów powłok, które różnią się między sobą po za ceną przede wszystkim trwałością, połyskiem, kropelkowaniem, twardością oraz odpornością na chemię.

Ceramiczna ochrona lakieru zapewni protekcję twojemu samochodowi nawet na dwa lata! Trzeba przyznać, że jest to zabieg droższy od np. samego woskowania, ale nieporównywalnie lepszy – koszt zwraca się w czasie, gdy nie trzeba martwić się o dodatkowe zabezpieczenie samochodu co kilka miesięcy.

Ceramiczna ochrona ma też zalety estetyczne – dzięki niej samochód wygląda, jakby wyjechał prosta z salonu! A to dlatego, że warstwa nakładana na lakier nadaje mu „lustrzanego efektu”, przez który pojazd błyszczy się bardziej niż zwykle. To świetny sposób, by nieco odnowić samochody, które mają już kilka czy nawet kilkanaście lat.

Właściwości hydrofobowe

Kolejną zaletą ceramicznej ochrony lakieru jest to, że nadaje ona autu właściwości hydrofobowe. Inaczej mówiąc, powłoka odpycha wodę, dzięki czemu samochód nie brudzi się aż tak szybko. To przydatne zwłaszcza zimą, gdy czasem wystarczy jeden przejazd do tego, by samochód był całkowicie zabrudzony. Jeśli więc cenisz sobie zadbany i czysty samochód, to zdecydowanie warto zainwestować w ceramiczną ochronę lakieru, by mieć pewność, że twoje auto będzie wyglądać zawsze idealnie.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z przedstawicielem firmy Ecopless.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here