chemik24

Chemia motoryzacyjna to dział produktów składający się płynów eksploatacyjnych i innych preparatów do pojazdów spalinowych. Należą do nich wszelkiego rodzaju preparaty antypoślizgowe, dodatki zastępujące ołów w benzynie, pasty i woski polerskie oraz barwiące, odmrażacze szyb, dodatki do oleju i paliwa, środki do renowacji plastików, płyny do usuwania owadów z szyb i karoserii pojazdów oraz wiele innych.

Specjalista do spraw chemii motoryzacyjnej z firmy chemik24.pl poleca cztery produkty, które każdy kierowca i posiadacz samochodu lub motocykla powinien znać – A jeszcze lepiej stosować je w celu dbałości o swój pojazd – mówi ekspert z chemik24.pl. Do produktów tych należą:

Mobile Medic Gas Treatment

Ten produkt przeznaczony jest dla właścicieli samochodów z zamontowaną instalacją gazową. Jest to dodatek uszlachetniający do paliwa. Środek ten zapobiega utracie oktanów przez paliwo oraz pochłania wodę z benzyny. Zastosowanie tego preparatu poprawia proces spalania, a także czyści i smaruje wtryski oraz pompę paliwa. Ponadto chroni przed korozją, minimalizuje dymienie oraz usuwa osady, nagary i żywice z silnika, jak i również gwarantuje zmniejszenie zużycia paliwa. Wykorzystanie tego uszlachetniacza jest bardzo proste – wystarczy podczas tankowania dodać go do zbiornika paliwa. Jedno opakowanie (354 ml) jest przeznaczone na osiemdziesiąt litrów benzyny. Nadaje się do stosowania do benzyny bezołowiowej, etyliny i paliw alternatywnych.

K2 Ultra Wax

Jest to wysokiej jakości wosk przeznaczony do nabłyszczania i konserwacji wszelkich typów lakierów, w tym także metalizowanych. Produkt ten zawiera środki wzmacniające kolor oraz czysty wosk Carnauba. Dzięki użyciu tej pasty uzyskuje się lustrzany i długotrwały połysk karoserii. Preparat ten utrzymuje się w miejscu nałożenia nawet po kilkukrotnym umyciu auta. Doskonale zabezpiecza przed szkodliwymi dla lakieru promieniami UV, solą oraz kwaśnym deszczem.

SJD Pro Tech Professional

Ten z kolei preparat służy do pielęgnacji opon. Jego substancje aktywne wnikają w oponę i nadają jej głęboki czarny kolor, dzięki czemu wygląda ona zawsze jak nowa. Ponadto produkt ten zabezpiecza gumę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich, jak woda, słońce, czy sól drogowa.

Sonax

Jest to płyn przeznaczony do szybkiego i bezproblemowego usuwania resztek owadów znajdujących się na lakierze, szybie oraz elementach chromowanych i plastikowych pojazdu. Rewelacyjnie zmiękcza nawet mocno zaschnięte zabrudzenia, nie uszkadzając jednocześnie czyszczonej powierzchni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here