Co warto wiedzieć, kupując drukarkę do etykiet

Etykietki samoprzylepne spotykamy praktycznie na każdym kroku. Są nieodłącznym elementem wszystkich produktów, które spotykamy w sklepach, ale mogą przydać się także w innych branżach – choćby do odpowiedniego skatalogowania segregatorów. Właśnie dlatego w wielu miejscach niezbędne jest posiadanie drukarki, która pomoże je przygotować.

Drukarka do etykietek

Drukarki do etykiet samoprzylepnych są niewielkimi urządzeniami, które pomagają w przygotowaniu etykietek wykorzystywanych w różnych branżach. Nadruki wykonywane są na nich w sposób pozwalający na opisanie dowolnego produktu za pomocą tych informacji, które są na nim niezbędne, w tym między innymi mogą uwzględniać skład, podstawowy opis czy cenę i datę przydatności.

Większość urządzeń jest dostosowana nie tylko do drukowania tradycyjnych etykiet samoprzylepnych, które umieszczane są następnie na opakowaniach, ale także do nanoszenia napisów na innego rodzaju materiały, w tym bezpośrednio na rurki termokurczliwe.

Dwa typy druku

Drukarki do etykiet mogą wykorzystywać dwa rodzaje druku. Pierwszy rodzaj to drukarki termiczne, które wykorzystują specjalny rodzaj papieru, na którym druk pojawia się pod wpływem wysokiej temperatury. Naniesione w ten sposób litery czy symbole są czarno-białe i nie są odporne na oddziaływanie światła. Z tego powodu po jakimś czasie mogą wyblaknąć i stać się nieczytelne.

Drugi typ to druk termotransferowy. Powoduje on naniesienie trwałych napisów i symboli na etykietę, bez wykorzystania do tego klasycznych tuszy. Dzięki takiej technice możliwe jest nie tylko uzyskanie odpornego na oddziaływanie światła, ale też kolorowego wydruku.

Drukarki przenośne

Ważną cechą wielu drukarek do etykiet jest ich mobilność. Niewielkich rozmiarów drukarki mogą być bez problemu przenoszone z miejsca na miejsce, co pozwala na łatwe wykonywanie pracy niezależnie od miejsca jej zlecenia. Są przy tym lekkie i wyposażone we wszystkie niezbędne do nich akcesoria.

Drukarki przenośne zazwyczaj posiadają wbudowany wygodny ekran LCD, który pozwala na podejrzenie projektu przed jego wydrukowaniem, co jest szczególnie potrzebne w chwili, w której nie wykorzystujemy do projektowania etykiety komputera. Niemniej istotna jest wbudowana klawiatura, pozwalająca na bardzo szybkie przygotowanie każdego pożądanego napisu.

Dodatkowo, urządzenie wyposażone są w możliwość podłączenia ich bezprzewodowo do komputerów z systemami Windows i MacOs, dzięki czemu w każdej sytuacji można przesłać do nich przygotowane wcześniej projekty etykietek. Pozwala to na ich szerokie wykorzystanie w różnych branżach, takich jak telekomunikacja czy elektronika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here