Czas tuningu

Niektórzy z nas lubią tuningować samochody, tak by odbiegały one in plus od aut produkowanych seryjnie, poprzez coraz to lepsze osiągi techniczne, uzyskiwane dzięki zaawansowanym przeróbkom różnego typu. Dobrze podrasowany samochód staje się obiektem zazdrości innych kierowców, a właścicielowi lub właścicielce dostarcza dodatkowej przyjemności, związanej z jego prowadzeniem. Warto inwestować w tego rodzaju udogodnienia, bo wiążą się one z wieloma fajnymi efektami końcowymi, z których na pewno będziemy zadowoleni.

  1. Filtr do prędkości
  2. Podkręcamy możliwości
  3. Mądre pomysły – dobry efekt

Filtr do prędkości

Jednym z ciekawych rozwiązań pozwalających zwiększyć moc silnika o prawie pięć procent, jest filtr stożkowy. Zwiększa on przepływ powietrza, dzięki czemu paliwo spala się szybciej, a to wpływa na szybkość auta. Powietrze dostarczane do silnika powinno być zimne, gdyż gorące może wręcz obniżyć prędkość samochodu. Dlatego filtr tego typu powinien być zamontowany w specjalnych obudowach wyposażonych w kanały dolotowe, co pozwoli w efektywny sposób schłodzić powietrze. Filtr stożkowy bardzo dobrej jakości możemy nabyć za kwotę rzędu kilkuset złotych. Na rynku znajdziemy także filtry tańsze – wszystko zależy od tego jakich rozwiązań szukamy. Warto rozejrzeć się po różnych stronach internetowych, by uzyskać satysfakcjonujące rozeznanie w tym temacie.

Podkręcamy możliwości

Tunning samochodu, który uzyskamy dzięki montażowi takiego filtra, spowoduje, że nasze auto uzyska, charakterystyczny dla samochodów sportowych, dźwięk silnika, który sprawi przyjemność każdemu, kto kocha rajdy i wyścigi samochodowe. Da nam też poczucie bycia częścią innego, nieco szybszego świata szerokich dróg oraz dobrze wyprofilowanych zakrętów. W części samochodowe do przeróbek warto zaopatrywać się w sprawdzonych sklepach, oferujących oryginalne akcesoria, co pozwoli nam uniknąć wyrzucania pieniędzy w błoto i tym samym da nam satysfakcję, na której nam zależy. Dobrze zaopatrzony sklep tuningowy pomoże nam w wyborze odpowiednich rozwiązań. Dodatkowym atutem tego typu sklepów jest także fachowa kadra, która udzieli odpowiedzi na różne skomplikowane pytania, które mogą się pojawić podczas zakupu elementów do przeróbki samochodu.

Mądre pomysły – dobry efekt

Wszelakie inwestycje oraz zmiany techniczne w aucie, które zamierzamy przeprowadzić, powinny być dobrze przemyślane, a także przegadane ze specjalistami od tego typu działań. Inaczej możemy się narazić na niepotrzebne koszta, a efekty końcowe mogą nas rozczarować. Nie mówiąc o tym, że ostatecznie ucierpieć może na tym nasz ukochany samochód, a na tym na pewno nam nie zależy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here