Czy lepiej wynajmować samochód na minuty czy na doby?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad wynajmowaniem samochodu? Jeśli tak, wtedy na pewno słyszałeś o dwóch wariantach naliczania opłaty: za dobę lub kilkugodzinny na minuty. Oczywiście w tej kwestii należy się kierować przede wszystkim aspektem ekonomicznym. Co wychodzi taniej, a co drożej w ogólnym rachunku?

Czym jest car sharing?

To wynajmowanie samochodu, a co za tym idzie nie kupuje się gotowego produktu, lecz korzysta się z usługi. Dzięki temu nie musisz martwić się o jego eksploatację oraz utrzymanie, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy spojrzeć sobie na ostatnie rachunki od mechanika lub wysokości stawek na polisach ubezpieczeniowych.

Samochód na minuty czy wynajem dobowy?

Już na samym początku logika powinna być na alarm. Z reguły jest taniej wtedy, kiedy wynajmuje się  coś na dłuższy czas. Jest tak przykładowo z mieszkaniami. Znacznie tańszym rozwiązaniem kwestii lokum jest wynajęcie mieszkania na miesiąc niż miesięczny pobyt w hotelu.

Jak kształtują się stawki minutowego i dobowego wynajmu?

Co do zasady minuta wynajmu kształtuje się w granicach około 33 groszy. Jednak bardzo często ta cena okazuje się być wyższa i może wynosić nawet około 80 groszy za każdy przejechany kilometr. Maksymalne opłaty potrafią wynosić w granicach 120 zł z doliczeniem dodatkowo każdego przejechanego kilometra. W sytuacji wynajmu dobowego ceny zaczynają się od 70 – 80 zł za samochody o niższej klasie. Musisz pamiętać, że im dłuższy najem, wtedy kwota bardziej spada.

Co poza kwestią finansową?

W przypadku wynajmowania samochodu, warto zawsze rozpatrzyć aspekt dostępności pojazdu. Należy mieć na uwadze, że wynajmowanie samochodu może być utrudnione w okolicach weekendów oraz świąt, ponieważ wówczas jest większe zapotrzebowanie na cztery kółka.

Czego nie wolno podczas wypożyczania samochodu?

Powinieneś wiedzieć również, że wypożyczonym samochodem nie można poruszać się poza granicami kraju. Czy tylko tyle? Otóż nie. Należy pamiętać, że nie można użyczać pojazdu osobom trzecim.

Wynajmowanie samochodów staje się coraz bardziej popularne. Dlatego warto mieć rozeznanie w tym zakresie, aby wiedzieć, która forma  okaże się dla Ciebie najbardziej ekonomiczna. W przypadku zapotrzebowania na jeszcze większą ilość informacji na ten temat koniecznie odwiedź tę stronę (https://www.best-rent.pl/). Jesteś z Warszawy i zastanawiasz się nad wynajmem samochodu? Więcej informacji znajdziesz na ten temat tutaj (https://www.best-rent.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/).

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here