Czy opłaca się zostać taksówkarzem?

Czy taksówkarz to rekin biznesu czy może osoba, która nie miała innych perspektyw i wybrała kierownicę. Czy jest to opłacalne zajęcie, z którego można wyżywić rodzinę, posłać dzieci na studia i od czasu do czasu wyjechać na wakacje? Teoretycznie takie pytania nie powinny powstać w obliczu popularności tego zajęcia, ale postanowiliśmy w końcu na nie odpowiedzieć.

Zawód taksówkarza cały czas powoduje duże kontrowersje. Jest opłacalne czy nie? Czy za kierownicą taryfy zasiadają odpowiedzialni ludzie z licencją taxi Warszawa czy może tacy, którzy nie mieli innego pomysłu na siebie? Nieco krzywdzące są takie pytania, ale skoro powstają, skoro są zadawane, to znaczy, że jeszcze nikt nie odpowiedział na nie jednoznacznie.

Nie tak łatwo zostać taksówkarzem

Jak się okazuje, wcale nie tak prosto jest zostać taksówkarzem. Trzeba zapisać się na kurs taxi Warszawa i pozytywnie zdać egzamin na licencję. W między czasie należy udowodnić, że nie stanowi się zagrożenia dla innych osób, otrzymując zaświadczenie z sądu o niekaralności i od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Należy posługiwać się prawem jazdy, które jest ważne oraz odpowiednim wiekiem, a to tylko początek listy. Jak widać już po tych faktach, nie każdy może zostać profesjonalnym kierowcą, który może przewozić ludzi.

„Znajomi zawsze drwili, że jestem o takim tam sobie taksówkarzem. Łatwo przyszło, bo poszedłem tylko do korporacji i podpisałem umowę o współpracę. Prawda jednak jest inna. Licencja taxi Warszawa to dokument, który nie otrzymuje się ot tak. Należy przedłożyć wiele dokumentów, przejść badania, kursy, testy. Droga jest skomplikowana, ale prawda jest taka, że bardzo opłacalna. Później jestem sam sobie pracodawcą, bo mam działalność. Ustalam kiedy chcę pracować, w jakich godzinach, jak długo. Pozyskuję pierwszych klientów, później tych stałych. Buduję markę, wizerunek i dobrze na tym zarabiam. W dodatku moja praca nigdy nie jest nudna. Codziennie spotykam masę ciekawych ludzi, dowiaduję się nowych rzeczy, uczę się. Jaki inny zawód da mi tyle możliwości, a jednocześnie tyle luzu?” – komentuje jeden z warszawskich taksówkarzy.

Zawód z perspektywami

Wielu taksówkarzy bardzo szybko zakłada własne korporacje. Poznając biznes od kuchni, jeżdżąc, zdobywając klientów, kusi ich by pójść o krok dalej. Przy obecnych potrzebach ludzi, jest to strzał w dziesiątkę, szczególnie w dużych miastach. Kurs taxi Warszawa, który dla wielu jest trudnym punktem, w rzeczywistości jest przyjemnością. W ciągu 20 godzin poznaje się istotę tego zawodu, sposób działania urządzeń, poruszania po mieście. Trudniejszy okazuje się już test do licencji, ale jest to chyba zrozumiałe. Nic nie przychodzi łatwo, gdyby tak było, taksówkarzy byłoby na pęczki i zawód nie dawałby tylu możliwości i tak dobrej pensji na koniec miesiąca. Czy można z niej żyć? Tak! Nawet jeżeli to zajęcie jest traktowane jako dodatek, praca po godzinach. Czy można utrzymać rodzinę – jak najbardziej! A czy daje satysfakcję? Chyba tak, skoro tyle osób pragnie posiąść licencję taxi Warszawa i zostać zawodowym taksówkarzem.

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:8    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here