opony

Opony Hankook od kilku sezonów cieszą się stale rosnącą popularnością wśród użytkowników aut. Koreański producent dba o to, aby oferowane przez niego produkty skutecznie budowały swoją renomę. Hankook to opony klasy średniej, które według ekspertów są pod względem jakości bardzo blisko opon klasy premium. Dziś skupimy się na omówieniu najnowszego bieżnika marki Hankook, a mianowicie Kinergy Eco 2.

Czy Hankook to dobra marka?

Koreańska firma Hankook Tires może pochwalić się 70-letnią działalnością na rynku opon. Zdolności produkcyjne koncernu sięgają obecnie 102 milionów opon rocznie. Sieć dystrybucyjna firmy Hankook obejmuje 180 krajów na całym świecie. Az 8 zakładów produkcyjnych oraz 5 centrów badawczo-rozwojowych dba o projektowanie i produkcję opon o najlepszych właściwościach. Potwierdzeniem renomy marki Hankook jest lista światowych partnerów motoryzacyjnych, wśród których znajduje się Fiat, Hyundai, Kia, VW, Chevrolet, KIA oraz Mini.

Czym charakteryzuje się Hankook Kinergy Eco 2?

Model Kinergy Eco 2 to opona, która została zoptymalizowana pod kątem oporu toczenia. Ten model jest dedykowany do użytkowania w lecie. Kinergy Eco 2 sprawdza się przede wszystkim w małych i średnich autach. Omawiany model jest następcą cieszącego się ogromną popularnością modelu Kinergy Eco K425, który uzyskiwał rewelacyjne wyniki w przeprowadzanych testach. Technolodzy firmy Hankook tworząc następcę bieżnika K425, kładli duży nacisk na wydłużenie maksymalnego przebiegu oraz redukcję hałasu związanego z oporami toczenia. Jednocześnie głównym celem były zoptymalizowanie zachowania opony na suchej i mokrej nawierzchni.

Jak zbudowany jest bieżnik opony Hankook Kinergy Eco 2?

Cechą charakterystyczną bieżnika opony Hankook są szerokie boki, które zostały zintegrowane z wewnętrzną stroną bieżnika. Taka konstrukcja zapewnia optymalną ochronę przed doskonale znanym zjawiskiem aquaplaningu. Słów kilka warto także poświęcić samej strukturze opony Hankook. Na uwagę zasługuje przede wszystkim silikonowa mieszanka, która charakteryzuje się wysokim stopniem przyczepności. Zastosowanie innowacyjnej technologii pozwoliło poprawić trakcję na suchej i mokrej nawierzchni oraz zredukować wartość oporów toczenia. Dzięki temu opona wolniej się zużywa, a przede wszystkim generuje o wiele mniejszy hałas.

Idealną wytrzymałość bieżnika zapewnia opasanie w postaci pełnej, bezszwowej powłoki nylonowej. Szerokie, stalowe opasanie zwiększa szerokość powierzchni stycznej. Dzięki temu znacznie poprawiło się zachowanie opony na suchej nawierzchni. Ważnym elementem opony Hankook Kinergy Eco 2 jest zrównoważona, poliestrowa struktura osnowy. Jej zadaniem jest zwiększenie wytrzymałości i sztywności ścianki bocznej przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu użytkowania. Lepsze właściwości jezdne i sterowność udało się uzyskać dzięki wysokiemu poziomowi sztywności wypełnienia stopki. Dopełnieniem konstrukcji jest mocny drut o pojedynczym splocie, który poprawia jednolitość i dopasowanie opony.

Wpisując w wyszukiwarce frazę 205/55 R16 HANKOOK KINERGY ECO K435 z pewnością znajdziesz szeroką ofertę opon marki Hankook. Warto jednak, abyś zajrzał do sklepu internetowego tireexpert.pl. Oprócz rozbudowanej oferty opon uzyskasz także fachową poradę specjalistów z firmy Tire Expert dotyczącą wyboru optymalnego rozmiaru i modelu do Twojego auta.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here