Czym jest quick detailer i jak działa

Lakier nieustannie lśniący na samochodzie jest marzeniem naprawdę wielu kierowców. Na całe szczęście istnieją naprawę specjalistyczne kosmetyki, które to pozwalają bez żadnego problemu urzeczywistnić to właśnie pragnienie. Na samym czele stoi kosmetyk, jakim jest quick detailer. Dowiedzmy się co to za kosmetyk oraz w jaki sposób go używać. Pomocny okaże się także quick detailer ranking.

Co to jest i co daje quick detailer?

Quick detailer jest środkiem kosmetycznym profesjonalnym, dzięki któremu jest możliwe wydobycie z karoserii samochodowej maksymalnego blasku oraz także nasyconego koloru. Jest to w rzeczywistości odpowiednik syntetyczny wosku.

Jeśli interesowałeś się kiedykolwiek tym, w jaki sposób woskować samochód, to z całą spotkaliśmy się z informacją o tym właśnie preparacie. Jego zadaniem głównym jest poprawienie kondycji, w jakiej jest samochodowy lakier, pomiędzy kolejnymi woskowaniami. Quick detailer występuje pod postacią płynnej konsystencji. Dzięki temu jest to bardzo prosty w użytkowaniu preparat. Musimy powiedzieć jasno, że jego stosowanie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, ani też doświadczenia wieloletniego w tak zwanym auto detailingu.

Preparat quick detailer nie nadaje się tylko i wyłącznie do przecierania zabrudzonych delikatnie samochodów, które przez większość czasu stoją w garażu oraz mają się prezentować efektownie podczas zlotów, oraz wystaw. Preparatu możemy używać na co dzień, a więc po każdym umyciu naszego samochodu. Dzięki temu odświeżymy jeszcze bardziej karoserię swojego samochodu. Kosmetyk quick detailer usuwa z dużą łatwością białe osady z wody, jak i wszelkiego rodzaju zacieki. Poza tym jest wskazane także jego zastosowanie, jako poślizgu dodatkowego dla glinki. Bez względu jest to, czy używamy tradycyjnej glinki, czy też ścierki albo też gąbki pokrytej powierzchnią glinkującą.

Z pomocą quick detailera usuniemy także cienką warstwę kurzu. Jednak pamiętajmy o tym, aby nie wycierać go w lakier brudny, ponieważ możemy w ten sposób nieumyślnie zarysować karoserię. Objawi się to kolistymi charakterystycznymi maziami.

Mycie regularne samochodu jest absolutną podstawą dbania o samą karoserię. Co powinniśmy zrobić, gdy kolor lakieru straci znacznie swój blask? Chociaż najlepiej go poddać pełnego zabiegowi auto detailingowi, a więc polerowaniu, dekontaminacji oraz woskowaniu, nie każdy ma na to chęci, jak i nasz cenny czas.

Jeśli zależy nam na zauważalnym oraz bardzo szybkim efekcie, to sprawdźmy quick detailer ranking i wybierzmy idealny preparat dla swojego samochodu. Dobry quick detailer nie tylko przyciemni lakier, wypełni drobne ryski, jak i nada mu sporo połysku. Jednak to jeszcze nie koniec zalet stosowania tego kosmetyki. Przede wszystkim działa on hydrofobowo, ułatwiają samo spływanie wody z samochodu, co dostrzeżemy po bardzo intensywnym kropelkowaniu.

Ta warstwa zabezpieczy lakier bezpośrednio przed deszczem oraz utrudni osadzanie się błota, oraz kurzu. Ułatwi także kolejne już mycie samochodu, a do tego ochroni lakier przed pewnymi wżerami głębszymi, na przykład asfaltu, owadów lub też metalicznych cząsteczek z hamulcowych klocków.

Sprawdź ranking quick detailerów na stronie https://detailingobsessed.pl/rankingi/yorl/ranking-quick-detailerow.html

Jak nakładać quick detailer?

Na pewno quick detailer pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego preparatu. Jest na pewno bardzo przydatny, ale musimy także wiedzie, w jaki sposób nakładać quick detailer.

Zanim jeszcze nałożymy środek, to musimy koniecznie dokładnie umyć nasz samochód. Na pewno wystarczy go opłukać przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej. Wciąż pozostanie na lakierze bardzo duża ilość zabrudzeń. Na pierwszy rzut oka niewidoczne drobinki łatwo by się dostały pod mikrofibrę oraz wyrządziły wiele szkód.

Najlepiej jest umyć nasz samochód ręcznie, przy pomocy rękawicy specjalnej do auta. Do jednego wiadra wlejmy zwykłą wod, do drugiego wodę z samochodowym szamponem. Przed zanurzeniem każdorazowym w wodzie z detergentem wypłuczmy ją w wiadrze z czystą wodą. W autodetailingowej branży się używa wiader ze specjalnymi separatorami brudu.

Po umyciu samochodu należy go osuszyć mikrofibrowymi ręcznikami. Później już wykorzystujemy quick detailer. Pamiętajmy, aby używać go zawsze w cieniu. Nie będzie dzięki temu wysychał ani też się rozmazywał. Quick detailer bezpośrednio nałóżmy na lakier samochodu lub też na mikrofibrę, po czym rozprowadźmy dokładnie na całym elemencie. Pracujmy partiami. Na koniec dotrzyjmy quick detailer drugą mikrofibrę, aby nie pozostały kompletnie żadne smugi. Nałożenie quick detailer jest niezwykle łatwe i nie sprawi żadnego, nawet najmniejszego problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here