Dlaczego warto korzystać ze znanych międzynarodowych firm kurierskich

Chcesz wysłać paczkę do innego kraju i zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Małe, prywatne firmy często ruszają w trasę tylko raz w tygodniu, z kolei Poczta Polska przekazuje przesyłki zagranicznym operatorom pocztowym, którzy nie zawsze mogą pochwalić się wysoką jakością usług. Sprawdź, dlaczego najlepszym wyborem może okazać się jeden z popularnych kurierów o globalnym zasięgu.

Możliwość taniej wysyłki do innego kraju

W przypadku międzynarodowych firm kurierskich usługa jest realizowana tylko przez jednego operatora. Nie ma pośredników, dlatego koszt wysyłki może być nieco niższy. Takie firmy korzystają z własnych magazynów i sortowni, co również ma wpływ na cenę. Ponadto paczki do Anglii lub innego kraju często są dostarczane za pośrednictwem własnej floty transportowej bądź są wysyłane hurtowo z innymi towarami kuriera.

Dla wielu osób dość istotny jest również koszt dodatkowych usług. Najpopularniejsze firmy mają wielu klientów, dlatego mogą zaoferować niskie ceny ubezpieczenia przesyłki, darmowe śledzenie paczki czy też kosztujące grosze potwierdzenie SMS doręczenia przesyłki. Tacy kurierzy często współpracują również z serwisami, w których można zamówić ich usługi i skorzystać z promocji obniżających koszt usługi.

Banalnie proste nadanie i odebranie paczki

Duże firmy typu DHL, UPS czy też FedEx mają punkty nadania nawet w mniejszych miejscowościach. Często paczkę można wysłać nawet z lokalnego sklepu spożywczego. Sporą popularnością wśród klientów serwisu Kurierovo cieszy się także nadawanie paczki z domu. Za niewielką opłatą kurier może przyjechać pod wskazany przez klienta adres w celu odebrania przesyłki. W ten sposób można wysłać paczkę bez wychodzenia z domu.

Ponadto międzynarodowe firmy kurierskie mają punkty odbioru w większości państw świata. Dzięki temu odbiorca może odebrać paczkę w swojej okolicy i nie musi po nią jechać na drugi koniec miasta, jeśli nie będzie mógł spotkać się z kurierem osobiście. W przypadku prywatnych przewozów paczek często trzeba być o wyznaczonej godzinie w domu, gdyż kierowca jest jedynie przejazdem w danej miejscowości.

Szybsze rozwiązywanie problemów

Realizowanie usługi dostarczenia przesyłki przez jedną firmę może mieć kluczowe znaczenie także w przypadku rozwiązywania problemów. Za zgubienie lub zniszczenie paczki odpowiada kurier, przez co proces związany z uzyskaniem odszkodowania może trwać krócej niż gdy w doręczeniu udział bierze np. operator pocztowy z innego kraju. W międzynarodowych firmach nie powinno być również problemu z uzyskaniem pomocy w swoim języku ojczystym.

Ponadto awaria samochodu dostawczego nie powinna mieć znaczącego wpływu na termin dostarczenia przesyłki. Firma kurierska po prostu szybko podstawi inny pojazd, dzięki czemu przebieg usługi nie zostanie w żaden sposób zakłócony. W przypadku prywatnych przewoźników lokalnych z niewielką flotą transportową awaria samochodu może skutecznie uniemożliwić dostarczenie paczki lub opóźnić dostawę nawet o kilka dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here