Eventy motoryzacyjne na torze wyścigowym

Czy jesteś fanem motoryzacji, czy też nie – najpewniej lubisz czasem poczuć trochę adrenaliny. Każdy z nas od czasu do czasu właśnie tego potrzebuje. Niektórzy bardziej, inni mniej. Jedni prowokują sytuacje wytwarzające adrenalinę nieustannie, inni dostarczają jej sobie w ograniczonych ilościach. Jedno jest jednak pewne – tor wyścigowy to miejsce, w którym każdy zaspokoi swoją żądzę zrobienia czegoś szalonego!

Tor wyścigowy – jak z niego skorzystać?

Najczęściej mamy możliwość skorzystania z toru do wyścigów podczas przeróżnych eventów motoryzacyjnych. Taka okazja nadarza się zazwyczaj, gdy pracujemy w firmie, która organizuje tego typu imprezy integracyjne. Możemy również zapisać się na specjalnie organizowane eventy motoryzacyjne dla amatorów i zawodowców, takie jak SuperOES.

Zawody na torze wyścigowym

Zanim jednak przystąpimy do jakichkolwiek zawodów, powinniśmy mieć za sobą godziny ćwiczeń na torze wyścigowym. Taką możliwość oferują często szkoły bezpiecznej jazdy. Oczywiście, jeśli tylko planujemy coś poważniejszego w tym temacie, to niezbędne jest również pozyskanie licencji wyścigowej B/C.

Tor wyścigowy dla klienta indywidualnego

Co jednak ważne, próbowanie swoich sił w samochodach sportowych możliwe jest nie tylko na eventach motoryzacyjnych. Wiele firm oferuje bowiem swoje usługi klientom indywidualnym. Możemy więc zdecydować się na szkolenie doskonalące technikę jazdy u boku instruktora. Drugą opcją jest zajęcie fotelu pasażera, aby na własnej skórze doświadczyć uczucia towarzyszącemu jeździe w driftującym samochodzie.

Próba sił na torze wyścigowym – zalety

Zalet płynących z doskonalenia techniki jazdy w samochodzie sportowym jest naprawdę wiele. Po pierwsze, sprawdzamy się w trudnych warunkach. W wielu tego typu ośrodkach możemy ćwiczyć skuteczność naszej reakcji za kierownicą w symulowanych niebezpiecznych warunkach drogowych, takich jak bardzo śliska nawierzchnia. To ćwiczenie nie tylko sprawi, że poczujemy ogromną dawkę adrenaliny, ale i nauczymy się wielu przydatnych rzeczy, które być może uratują w przyszłości nasze życie na zwykłej ulicy.

Po drugie, próbując swoich sił na torze wyścigowym, zasiadamy za kierownicą jednego z wielu fantastycznych i dla wielu osób trudno dostępnych samochodów sportowych. Wybierając trening dla siebie lub innej osoby w ramach prezentu, możemy pokierować się właśnie marką samochodu. Lamborgini Huracan, Ford Mustang, Ferari a może Nissan GTR? Wszystko zależy od gustu osoby, która będzie miała przyjemność uczestniczyć w jazdach.

Po trzecie, zdecydowanie się na spędzeniu czasu na torze wyścigowym to świetny pomysł na wprowadzenie do swojego życia nieco emocji, których może braknąć, gdy na co dzień przesiadujemy w biurze. Bardzo łatwo można bowiem wpaść w niebezpieczną rutynę, która zabija w nas wszystko to, co wyjątkowe. Ponadto wybranie się na tor wyścigowy to dobra okazja do zacieśnienia więzi z rodziną, czy przyjaciółmi. Możemy w ten sposób zorganizować urodziny, wieczór kawalerski, albo… wieczór panieński! Jak się bowiem okazuje, tego typu vouchery podarunkowe wręczane są również płci pięknej! Nic dziwnego! Możliwość prowadzenia samochodu sportowego po torze wyścigowym to rozrywka nie tylko dla fana motoryzacji. To ciekawe doświadczenie, na które decydują się osoby, które szukają w swoim życiu nowych, emocjonujących form rozrywki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here