Ford Mondeo w hybrydzie – poznaj zalety technologii hybrydowej

Coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców cieszą się samochody bazujące na technologii hybrydowej. Dzięki nim możemy jeszcze wygodniej i bardziej ekologicznie pokonywać zarówno dłuższe, jak i krótsze dystanse. Teraz w hybrydzie można zakupić również nowego Forda Mondeo.

Hybrydowe pojazdy elektryczne, w skrócie HEV, są z nami już od lat. Niestety, ze względu na dość wysokie koszty produkcji, nie są one jeszcze powszechnie spotykane. Ceny jednak topnieją i obecnie za hybrydę trzeba zapłacić znacznie mniej. Silniki hybrydowe trafiają też do wielu nowych modeli samochodów – teraz ma go również nowe Mondeo od Forda.

Pojazdy hybrydowe mogą poruszać się poprzez zastosowanie dwóch metod pozyskiwania energii, a mianowicie pobierają one energię z silnika benzynowego zużywającego paliwo, a także przez akumulator, kondensator, prądnicę czy inne urządzenia, które przeznaczone są do magazynowania energii elektrycznej lub mocy.

Ford Mondeo dostępny jako HEV – hybrydowy pojazd elektryczny jest pierwszym tego typu pojazdem oferowanym przez Forda w Europie. Dzięki połączeniu zalet silników benzynowego i elektrycznego jest on samochodem eleganckim, oszczędnym i jednocześnie zapewniającym bardzo dobre parametry pod kątem osiągów i powadzenia.

Aby prowadzenie nowej hybrydy od Forda było jeszcze bardziej efektywne, zastosowano w niej zaawansowane technologie regeneracyjnego hamowania (Regenerative Braking), system Smartgauge z funkcją Brake Coach, czyli innowacyjnym instruktorem hamowania i inne inteligentne rozwiązania, które pozwalają na zwiększenie mocy i wydajności pojazdu.

Jeżeli wobec tego interesuje cię samochód, który będzie spalał niewiele, a przy tym będzie również wygody wjeździe na krótsze i dłuższe dystanse, wybierz Ford Mondeo nowy model z silnikiem hybrydowym to propozycja przeznaczona właśnie dla ciebie. Z ofertą Forda, w tym dostępnymi wersjami wyposażenia oraz cenami można zapoznać się już teraz na stronie producenta, a także w salonach dealerskich Forda, gdzie można również umówić się na jazdę próbną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here