Zakup fotelika samochodowego dla niemowlęcia jest jednym z najważniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych zadań, jakie stoi przed młodymi rodzicami. Od niego bowiem zależy bezpieczeństwo maluszka w samochodzie. Nie chodzi jednak tylko o to, by fotelik zapewniał ochronę przed nagłym upadkiem w razie gwałtownego manewru na drodze bądź nieszczęśliwego wypadku, ale także o zapewnienie dziecku stabilnego oparcia odpowiedniego dla jego kręgosłupa.

Jaki powinien być fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Najważniejszym kryterium, jakie należy brać pod uwagę przy zakupie fotelika dla małego dziecka, jest jego odpowiedni budowa. Niemowlęta oraz roczne dzieci potrzebują bowiem innego typu siedziska niż maleńskie noworodki, co jest związane z budową ich kręgosłupów. W przypadku tych pierwszych świetnie sprawdzi się większość modeli dostępnych na rynku. Jednakże fotelik dla noworodka powinien być montowany tyłem do kierunku jazdy, dlatego ma specjalnie dostosowaną do tego celu konstrukcję.

Gdzie kupić fotelik od 0 kg?

Jako że siedzisko jest jednym z podstawowych akcesoriów dla dzieci, znaleźć je można w prawie każdym sklepie z artykułami dla najmłodszych. Foteliki od 0 kg, bo tak najczęściej określa się siedziska dla noworodków, oferuje dla przykładu sklep abcdomu.pl. Warto pamiętać o tym, że wiele portali internetowych, które zajmują się sprzedażą różnego typu akcesoriów dla dzieci ma w swoim asortymencie liczne modele fotelików samochodowych od 0 kg, dlatego młodzi rodzice mogą znaleźć w nich najlepszy model dla swojego dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here