Gdzie warto szukać używanych samochodów Volvo?

Właściwe użytkowanie samochodu pozwala utrzymać go w dobrej kondycji przez lata. W przypadku marki Volvo sprawdza się to absolutnie w stu procentach. Użytkowanie auta zgodne z wytycznymi szwedzkiego producenta procentuje długimi latami bezproblemowej jazdy. Poszukując więc używanych samochodów Volvo, warto brać pod uwagę te egzemplarze, których właściciele zdawali sobie sprawę z tego pozornie prostego faktu. Gdzie najszybciej można je znaleźć?

Rynek mniej lub bardziej wtórny

Cechą wspólną dla najbardziej uznanych producentów w branży motoryzacyjnej jest przywiązywanie dużej wagi zarówno do nowości i premier, jak również do jakości egzemplarzy trafiających na rynek wtórny. Długowieczność poszczególnych modeli skutecznie buduje reputację marki w oczach sympatyków motoryzacji. Dla marek premium stanowi dodatkowy argument potwierdzający ponadczasowość rozwiązań zastosowanych w poszczególnych modelach. Samochody mają jednak większe lub mniejsze szczęście do tych, którzy je użytkują na co dzień. Skutkuje to zróżnicowaną jakością modeli dostępnych na rynku wtórnym.

Używane samochody Volvo – na nowo

Samochody używane przeważają na polskim rynku motoryzacyjnym, także w segmencie premium. Polacy kupują je znacznie chętniej niż nowe egzemplarze w salonach. Doceniają nie tylko atrakcyjne ceny, lecz także wzorową jakość. Najlepiej zaś mogą ocenić ją sami producenci. Uruchamiają w tym celu specjalne programy w ramach których oferowane są samochody używane, spełniające wymagające kryteria względem ich jakości. Jak sama nazwa wskazuje, używane samochody Volvo dostępne w ofercie Volvo Selekt to wyjątkowo starannie dobrane egzemplarze: http://www.volvocars.com/pl/modele/volvo-selekt. Ich jakość dodatkowo potwierdza możliwość uzyskania 12-miesięcznej gwarancji. Oferta do tego jest naprawdę szeroka.

Samochód plus dodatkowe korzyści

Zakup używanego samochodu w Volvo Selekt wiąże się z szeregiem dodatkowych korzyści dla potencjalnego nabywcy. Do istotnych należy możliwość zwrotu zakupionego auta w ciągu 30 dni lub po przejechaniu maksymalnie 1500 km od momentu zakupu. Warto mieć z pewnością taką możliwość, bo zakup samochodu to jedna z poważniejszych, życiowych decyzji. Zwłaszcza pod kątem ekonomicznym. Jeżeli więc wybór używanego egzemplarza zostanie podjęty zbyt pochopnie to w Volvo Selekt można się z niego wycofać, choć trzeba przyznać, że rzadko to się zdarza.

Rosnące oczekiwania klientów

Potencjalni nabywcy używanych samochodów Volvo w ofercie Selekt mogą kupić wybrany model ze wspomnianą wcześniej 12-miesięczną gwarancją bez limitu kilometrów lub ubezpieczeniem kosztów napraw. Ogranicza to do minimum ryzyko wystąpienia dodatkowych kosztów wynikających z decyzji o wyborze konkretnego egzemplarza. Rozwiązania te dodatkowo uzupełniają przydatne usługi Volvo Assistance. Jakość tej oferty zdecydowanie przewyższa inne, dostępne na rynku metody zakupu używanych samochodów Volvo. Odzwierciedla jednak oczekiwania klientów marki w Polsce. 

Uruchomienie Volvo Selekt obaliło mit o małej dostępności na polskim rynku samochodów używanych godnych zaufania. Wybór jest naprawdę duży, choć trzeba przyznać, że idzie w parze z równie dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców. Najbardziej atrakcyjne modele dosyć szybko znajdują dla siebie nowych właścicieli. Dotyczy to zarówno SUV-ów takich jak XC60, czy XC90 jak też limuzyn pokroju S60, czy S80. Volvo to prestiżowa marka, która w Polsce nadal ma znaczący potencjał dla znalezienia nowych, zadowolonych klientów. Segment aut używanych często jest pierwszym, zasadniczym krokiem do związania się z daną marką na lata. W przypadku Volvo przeważnie dzieje się tak, że kto raz usiądzie za jego kierownicą to raczej już pozostanie przy marce na dobre. Z uwagi na to, fakt uruchomienia programu Volvo Selekt wydaje się jak najbardziej logiczny. Kupno samochodu używanego powinno być tak samo przyjemne jak wizyta w salonie. W Volvo na szczęście takie jest.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here