Hyundai Kona N

SUV-y, również te kompaktowe, na dobre przejęły funkcję samochodów rodzinnych od minivanów. Są równie funkcjonalne, a do tego świetnie wyglądają i nieźle radzą sobie w trudnych warunkach drogowych. Samochód rodzinny raczej nie kojarzy się natomiast z autem, które mogłoby dawać radość z jazdy. Ten stereotyp na pewno nie pasuje do Hyundaia Kona N – fantastycznie łączącego walory użytkowe z imponującymi osiągami i sportowym designem.

Tajemnica kryje się pod maską

Hyundai Kona N to usportowiona wersja przeboju koreańskiego producenta, która jest napędzana znakomitym silnikiem benzynowym 2.0 T-GDI rozwijającym moc 280 KM i oferującym moment obrotowy na poziomie aż 392 Nm. Jak się na pewno domyślasz gwarantuje to „przyzwoite” osiągi. Pisząc całkowicie serio: ten samochód jest piekielnie szybki, a już szczególnie jak na auto o wciąż rodzinnym charakterze.

Automatyczna skrzynia biegów N DCT

Już sama ta przekładnia jest dobrym powodem, aby zacząć poważnie rozważać zakup Hyundai Kona N. Mamy tutaj do czynienia z jedną z najlepszych skrzyń biegów oferowanych w autach tego segmentu. N DCT to dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna typu mokrego, która zmienia biegi w sposób całkowicie niewyczuwalny dla kierowcy. Możesz nie tylko zapomnieć o szarpnięciach, ale też cieszyć się stałym dostępem do maksymalnego momentu obrotowego podczas jazdy z dowolną prędkością.

Świetny poziom wyposażenia

Hyundai Kona N to niemal kompletnie wyposażona wersja tego kompaktowego SUV-a. Poza oczywistościami, takimi jak automatyczna klimatyzacja i najnowsze systemy multimedialne, do dyspozycji kierowcy i pasażerów są również m.in. funkcje aktywnego bezpieczeństwa i komfortu SmartSense, zestaw usług Bluelink Connected Car (umożliwiających pełną integrację systemu inforozrywki ze smartfonem), wyświetlacz head-up czy system Performance Driving Data System, który stale monitoruje parametry pracy układu napędowego.

Rasowy wygląd

Hyundai Kona N pod względem bryły nadwozia nie różni się niczym od innych wersji tego modelu. Nie oznacza to natomiast, że w żaden sposób się nie wyróżnia. Projektanci zadbali o różnego rodzaju sportowe akcenty, takie jak ogromny grill ze znaczkiem „N”, dyfuzor pod tylnym zderzakiem, podwójna końcówka wydechu czy kute felgi aluminiowe o agresywnym wzorze.

Wzorowa funkcjonalność

Sportowy charakter Kony N nie stoi w sprzeczności z walorami użytkowymi tego samochodu. To wciąż jest auto rodzinne, oferujące mnóstwo miejsca w kabinie, spory bagażnik, zwiększony prześwit dla łatwiejszego podjeżdżania pod krawężniki i wsadzania dzieci do fotelików oraz szereg elementów wyposażenia poprawiających komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Hyundai Kona N jest bardzo rzadkim przykładem samochodu, który przy całej gamie praktycznych zalet może również wywoływać mimowolny szeroki uśmiech na twarzy za każdym razem, gdy nieco mocniej naciskamy pedał gazu. Możesz się o tym przekonać podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here