Ile kosztuje wypożyczenie sportowego auta

Sportowe samochody rozpalają wyobraźnię. Aby zasiąść za kierownicą jednej z takich bestii, nie musisz jednak wcale w zaciągać kredytu na kilkadziesiąt lat. Alternatywa to usługi wypożyczalni samochodów sportowych. Na jaki wydatek trzeba się wtedy przygotować?

Wynajem samochodów sportowych jest obecnie bardzo popularną usługą, dlatego dostępna jest ona praktycznie w całym kraju. Na taką ofertę decydują się osoby, które chcą po prostu spełnić swoje marzenia o przejażdżce sportowym autem, ale też wynajmowane są one do ślubu, do kręcenia filmów, spotów, na różne eventy.

Sportowe samochody dla miłośników motoryzacji – co można wynająć?

Wypożyczalnie prowadzące wynajem samochodów sportowych mogą zaproponować swoim klientom pełną gamę samochodów do wyboru. To starannie wyselekcjonowane pojazdy, które natychmiast przyciągają uwagę swoim wyglądem.

Wśród dostępnych modeli prym wiodą marki jak Mercedes, Lamborghini, Ferrari, Porsche oraz Audi. Oczywiście, można także wyszukać wiele innych marek, między innymi swoje ulubione samochody sportowe, o których marzy się od dawna.

Aby przyjrzeć się bliżej dostępnym modelom oraz ich parametrom technicznym, wystarczy tylko parę minut. Na stronach internetowych wypożyczalni samochodowych można już teraz zapoznać się z dostępną flotą, w tym także z opisami pojazdów, ich osiągami oraz zdjęciami. Dzięki temu wybór odpowiedniego modelu jest znacznie łatwiejszy.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodów sportowych?

Ceny związane z wypożyczeniem samochodów sportowych są zależne od paru kluczowych czynników, w tym od:

  • marki i modelu samochodu
  • wartości pojazdu
  • limitu kilometrów lub jego braku
  • czasu trwania wynajmu

Wynajem może być też rozliczany na dwa sposoby – okolicznościowo (okazjonalnie) albo dobowo. Opcje te różnią się pomiędzy sobą czasem wynajmu oraz jego kosztami.

W pierwszym przypadku wynajem samochodów sportowych prowadzony jest na godziny. To popularna opcja na różne eventy, na przykład na wesela. Auto może być wtedy dostarczone na jedną, dwie czy trzy godziny. Istnieje także możliwość wynajmu pojazdu razem z kierowcą.

Z kolei wynajem dobowy pozwala na wynajęcie samochodu na minimum dobę oraz na jej wielokrotność. To propozycja przeznaczona dla osób, które potrzebują auta na dłuższy czas, na przykład na weekend, żeby w pełni się nim nacieszyć.

Wynajem samochodów sportowych – cennik

Koszty związane z wynajmem samochodu sportowego rozpoczynają się najczęściej od około 200 złotych za jedną godzinę w przypadku wynajmu okazjonalnego, natomiast za wynajem na doby koszt wynosi od około 1000 złotych dziennie.

Przykładowo, wynajem samochodu jak Porsche 911 Carrera 4S na 24 godziny jest wydatkiem rzędu 2600 złotych, natomiast w przypadku wynajmu na 72 godziny to już 6500 złotych. Z kolei za Chevrolet Camaro 2SS Fifty trzeba będzie zapłacić cenę 990 złotych za 24 godziny, natomiast wynajem na 72 godziny będzie wiązał się z wydatkiem rzędu 2490 złotych.

Oczywiście, należy też pamiętać o tym, że wynajem jest związany z dodatkowymi kosztami po stronie klienta, między innymi musi on pamiętać o zatankowaniu pojazdu, a także może zdecydować się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. W przypadku, gdy samochód ma limit kilometrów, wtedy cena będzie liczona dodatkowo za każdy kilometr ponad limit.

Dokładne cenniki usług wynajmu można znaleźć na stronach internetowych wypożyczalni samochodowych.

Gdzie warto wynająć sportowe auto?

Obecnie praktycznie każda wypożyczalnia samochodów ma swoją stronę internetową, na której można zapoznać się bliżej z jej ofertą, cennikami, a także warunkami wynajmu. Można porównać ze sobą różne oferty wynajmu, aby wyszukać taką, która będzie wyróżniała się wszystkimi najlepszymi parametrami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here