Impregnaty do tapicerek samochodowych

Impregnaty do powierzchni tapicerowanych dzielą się na impregnaty do tapicerek skórzanych i materiałowych. Te impregnaty są też dość zróżnicowane pod względem jakościowym, czyli są takie, których po jednym praniu tapicerki trzeba użyć ponownie i są też i takie, które wytrzymają od trzech do pięciu prań tapicerki.

Jakość w parze z wytrzymałością

Ta wytrzymałość tych impregnatów zależy też od tego czym pierzemy daną tapicerkę meblową lub samochodową, bo są środki do prania tapicerek, które bardzo dobrze radzą sobie z zabrudzeniami różnego typu, ale po ich użyciu trzeba ponownie zaimpregnować tapicerkę, specjaliści z nanoclinic.pl na pewno dobrze dobiorą odpowiednie środki do Twojej tapicerki. To ponowne zaimpregnowanie jest koniecznością ze względu na to, że dany specyfik to dość silna chemia. Mowa tu o składzie danego środka do prania tapicerek, który zmywa też impregnat, ale użycie tego typu agresywnej substancji chemicznej to raczej ostateczność, bo w przypadku dość wielu zabrudzeń jedynym niezbędnym środkiem czyszczącym jest woda na ścierce lub gąbce. Impregnat do powierzchni tapicerowanych to także zabezpieczenie przed odbarwianiem się.

tapicerka

Chodzi tu o to, że dość wiele aut i mebli ma jasną materiałową tapicerkę, która po kilku latach staje się ciemniejsza. Dzieje się tak wtedy gdy często siadamy na dany mebel lub fotel samochodowy w czarnym lub w granatowym ubraniu. Tapicerka wtedy przejmuje część barwników z ubrań z biegiem lat staje się ciemniejszą. Odbarwianie to najlepiej widać po aucie kompaktowym z jasną tapicerką, którym najczęściej jeździ jedna osoba. Wtedy fotel kierowcy jest znacznie ciemniejszy od fotela pasażera, który znajduje się obok.

Detailing aut idealnym rozwiązaniem

Detailing jest bardzo dobrym patentem na tego typu pociemniałą tapicerkę, ale równie dobrze sprawdzi się impregnat do powierzchni tapicerowanych, bo dzięki specyfikom tego konkretnego rodzaju można zapobiegać tym przebarwieniom tapicerki i to także w przypadku mebli. Te impregnaty chronią też przed składnikami jedzenia takimi jak majonez lub ketchup. Jedzenie z tego typu dodatkami spożywa się w domu na kanapie i w aucie na fotelu i dlatego impregnowanie tych powierzchni ma sens, bo dzięki impregnatom łatwiej jest się pozbyć zabrudzeń pochodzących z jedzenia.

impregnat

Rzecz jasna nie każdy impregnat tego typu zabezpiecza równie dobrze i nie zawsze droższe impregnaty do tapicerek są lepszymi, bo czasami zakup lepszego preparatu to jedynie zapłacenie za etykietę z logiem lepszego producenta. Ten lepszy producent może być lepszym jedynie z nazwy, bo bywa też i tak, że producent ze średniej półki cenowej oferuje dokładnie taki sam impregnat i to w znacznie niższej cenie. Dlatego warto zerknąć na internetowe rankingi tego typu produktów, po to by nabyć optymalną opcją dla nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here