Każdy w domu może zająć się przygotowaniem wyjątkowego rodzaju felg. Odnowienie starych i zniszczonych obręczy nie będzie trudne, gdy zakupi się uprzednio odpowiednie wyposażenie i będzie się miało odrobinę wiedzy, jak to zrobić. Samodzielna domowa renowacja felg jest o tyle prostsza, iż w sieci zakupić można dobrej klasy lakier do felg w sprayu!

Domowa renowacja felg – jak to robić?

Skuteczna, domowa renowacja aluminiowych felg nie musi być niczym trudnym, o ile każdy z konsumentów zdecyduje się na wybranie pewnych intuicyjnych rozwiązań. Najpierw wiedza, którą bardzo skutecznie można przyswoić drogą literatury fachowej albo internetu

Po zaznajomieniu się z meandrami lakierowania elementów samochodowych bardzo istotne okazuje się kupno odpowiednich elementów. Należy bezwzględnie wyposażyć się w rozpuszczalniki, papier ścierny, lakier w sprayu oraz specjalną szpachlę do felg.

Renowacja krok po kroku

Renowacja felgi nie musi być niczym trudnym, gdy posiada się odpowiedniego rodzaju wyposażenie. Skompletowany zestaw należy mieć w pogotowiu i zabrać się za najbardziej mozolny etap wszystkich prac – stopniowe oczyszczanie i szlifowanie felg.

Po zeszlifowaniu z użyciem grubego papieru ściernego można zabrać się za właściwą robotę. W trakcie prac wypełnia się szpary za pomocą szpachli, nie żałując jej. Nadmiar należy zeszlifować dla równej powierzchni.

Co dalej?

W dalszym etapie należy przystąpić do stricte prac lakierniczych. Oczyszczoną powierzchnię trzeba odtłuścić za pomocą benzyny ekstrakcyjnej oraz rozpuszczalników organicznych. Przed rozpoczęciem lakierowania należy bezwzględnie zabezpieczyć opony przed uszkodzeniem. Obklejenie taśmą powinno w zupełności wystarczyć. W kolejnych etapach użytkownik powinien rozpocząć nakładanie lakieru do felg podkładowego. Jest to swoista szpachla do wyrównania powierzchni lakierowanej.

Po nałożeniu podkładu można go delikatnie podszlifować z użyciem drobnego papieru ściernego. Równa powierzchnia to gwarant dobrego przylegania lakierów bazowych oraz braku artefaktów wizualnych. Lakier do felg bazowy nakładać należy równomiernie i warstwami. Zawsze należy poczekać, aby każda z kolejnych warstw lakieru dokładnie wyschła.

Po mozolnej pracy należy wreszcie pokryć bazę, wykorzystując specjalny bezbarwny lakier do felg. Lakier ten poprawi wygląd i wzmocni kolor. Podobnie jak wcześniej trzeba nakładać lakier warstwami i odczekiwać jego wyschnięcia.

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here