Od czterdziestu lat inżynierowie firmy stworzyli sześć generacji modelu, z których każda wywoływała poruszenie na rynku samochodów dostawczych.

Wybór samochodu dostawczego bądź ciężarowego to trochę nieprzyjemny obowiązek. Nie poświęcamy mu tyle emocji, co w przypadku samochodu prywatnego, a jednocześnie potencjalne błędy mogą mieć dużo większe konsekwencje. Nawet najmniejsze różnice mogą mieć ogromne znaczenie w branży transportowej. Każdy kilogram ładowności i litr paliwa są mnożone przez ogromne przebiegi i mnogość tras. Wybór pełnowymiarowych dostawczaków jest spory. Kolejne modele oferują coraz lepsze zabudowy i silniki. Wśród wszystkich dostępnych na rynku kompaktowych samochodów ciężarowych wyróżnia się Iveco Daily.

Czterdzieści lat na drogach

Model Daily był jednym z pierwszych produktów koncernu Iveco, który powstał z inicjatywy grupy Fiat w 1975 roku. Od czterdziestu lat inżynierowie firmy stworzyli sześć generacji modelu, z których każda wywoływała poruszenie na rynku samochodów dostawczych. Ostatnia, szósta generacja została zaprezentowana w 2014 roku, ale dzięki nowoczesnej konstrukcji jest jak najbardziej aktualna. Jest to całkowicie nowa odsłona, opracowana by zastąpić poprzednie generacje, które powstawały na bazie wersji trzeciej, nieustannie modernizowanej od 1999 roku. Samochody dostawcze od Iveco cieszą się ciągłą popularnością od wielu lat, co można przypisać wielu ciekawym zaletom.

Rozsądna cena

Szósta generacja jest już najpopularniejszym dostawczakiem z gamy Iveco, powoli zastępując poprzednie odsłony, mimo ich niezawodności. Można to przypisać wielu znaczącym usprawnieniom dokonanym w nowej wersji, dzięki którym stała się jeszcze wygodniejsza w użytkowaniu i lepsza mechanicznie. Wysokość podłogi w części bagażowej została obniżona o ponad 5 centymetrów względem poprzedniej generacji, co ułatwia załadunek i rozładunek. Optymalizacja przestrzeni ładunkowej pozwoliła na zwiększenie efektywnej powierzchni załadunkowej, a silniki Diesla zostały usprawnione. Producent podaje, że są one oszczędniejsze o ponad 5%. W gamie jest też dobrze znana, pancerna jednostka zasilana gazem CNG, która także została usprawniona. Krótsze zwisy i większy rozstaw osi na pewno ucieszą też wszystkich kierowców. Te wszystkie zmiany sprawiają, że jest to jeden z najdoskonalszych samochodów dostawczych na rynku. Nawet jeśli wychodzący w 2018 roku Mercedes Sprinter będzie w końcu w stanie zaoferować więcej, Iveco Daily będzie nadal deklasować go ceną. Duży wybór aut dostawczych – m.in. od Iveco – odnajdziemy na stronie gielda.grupadbk.com

Modułowe wyposażenie

Wielką zaletą w długich trasach jest modułowe wyposażenie Daily. Pomijając możliwość wyposażenia w całą gamę dodatków, takich jak klimatyzacja automatyczna, radio z Bluetooth czy wygodny, sprężynowy fotel, nawet w standardzie nie ma na co narzekać. ESP, elektryczne szyby i lusterka i regulowany w trzech płaszczyznach fotel to bardzo dobry punkt wyjścia. Do tego, pakiety wyposażenia użytkowego dostosowane do określonych zastosowań pozwalają na idealne dobranie dostawczaka do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy. Pakiet zimowy z podgrzewaniem przedniej szyby i Webasto, czy off-roadowy z blokadą tylnego mostu i osłoną miski olejowej, to tylko niektóre z wielu opcji.

Wiele zastosowań

Iveco Daily jest świetnym samochodem dostawczym, którego zarówno szósta, nowoczesna generacja, jak i wcześniejsze, sprawdzą się w wielu zastosowaniach w transporcie ludzi i towarów. Wszystko to możemy mieć za stosunkowo niewielką cenę. Jeśli szukamy dostawczaka, jest to jedna z wartych rozważenia opcji. Czterdzieści lat nieustającej popularności w końcu nie może brać się znikąd.

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSerwis Audi w Kielcach
Następny artykułJakie koła podporowe kupić?
Redakcja AutoTydzień.pl

Od lat pasjonuje się motoryzacja. Lubuję się w oldschoolowych, klasycznych autach z duszą. Uwielbiam przeprowadzać totalne renowacje samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here