Jak i gdzie skutecznie oddać auto na skup?

Jeśli chcesz oddać auto na skup, na pewno zastanawiasz się, jak to skutecznie zrobić. Gdzie znaleźć odpowiednią firmę, na czym polega proces wyceny i jakie auto można oddać? Jaki przedsiębiorca zapewni najlepszą cenę, a przy tym oszczędzi Ci wielu formalności? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Jedna firma, wiele możliwości

Wybierając firmę, która oferuje skup używanych samochodów, warto zdecydować się na taką, która daje klientowi wiele możliwości. Skupuje wszystkie marki i typy aut, od tych osobowych, przez dostawcze i terenowe. Ważna jest również dostępność, elastyczność godzin odbioru i gwarancja bezpieczeństwa. Jedną z takich firm jest Auto Kurek. Oferuje ona skup aut używanych w każdym stanie technicznym, z roczników 1960-2014. Ceny aut zaczynają się od 300 zł, a kończą na 200 000 zł. Przedsiębiorca wypłaca nam należność w gotówce, zaraz po transakcji. Nie ma znaczenia, czy samochód jest sprawny, czy uszkodzony, a także to, czy był serwisowany, czy totalnie wyeksploatowany przez właściciela.

Jeżeli szukasz sprawdzonego skupu odwiedź skup aut Warszawa.

Trzeba również znaleźć firmę, która będzie odbierała osobiście auto, które chcemy oddać do skupu. Na miejscu powinna być również sporządzona umowa kupna-sprzedaży, dokument ten będzie dowodem na przeprowadzoną transakcję. Auto Kurek jest podmiotem, który spełnia te warunki. Firma działa na terenie całego kraju, a auta odbierane są przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Jeśli chcesz, by miejscem odbioru była Warszawa – nie ma problemu, Auto Kurek oferuje usługi w całym województwie mazowieckim. Działa również w kujawsko-pomorskim, w miastach takich jak: Toruń, Bydgoszcz, czy Włocławek. Obecna jest w 8 województwach w Polsce, co gwarantuje możliwość świadczenia usług w całym kraju, bez względu na to, czy jest to Wrocław, czy Łódź.

Jak powinna wyglądać transakcja skupu?

Transakcja kupna-sprzedaży auta, powinna składać się z trzech prostych kroków. Pierwszy to kontakt telefoniczny lub internetowy, który inicjuje klient. Dzięki rozmowie lub wypełnieniu formularza, pracownik firmy ma możliwość ustalenia wstępnych szczegółów dotyczących auta i wyznaczenia terminu spotkania, na którym odbędzie się drugi etap transakcji – jest nim wycena. To właśnie wtedy pracownik firmy może przeprowadzić dokładne oględziny pojazdu. Ustali markę, rocznik i stan techniczny samochodu, opisze wady i uszkodzenia, a także jego zalety. Na podstawie tych informacji przeprowadzana jest właśnie wycena. Ostatnim krokiem, jest wspomniana wcześniej, umowa kupna-sprzedaży. Pamiętaj, aby koniecznie ją sporządzić! To ona jest podstawą transakcji. Wypłata pieniędzy następuje po zatwierdzeniu dokumentacji.

Pracownicy zabiorą auto własnym transportem, a także niezwłocznie wypłacą należność w gotówce i zadbają o odpowiednią dokumentację transakcji. Pamiętaj, że przy sprzedaży pojazdu musisz posiadać przy sobie kilka dokumentów, które będą niezbędne. Pierwszy z nich to oczywiście dowód osobisty, nie zapomnij także o dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Jeśli nie posiadasz któregoś z nich, wymagane będzie oświadczenie o zgubieniu lub zniszczeniu tych dokumentów. Gdy samochód ma dwóch właścicieli, konieczna jest zgoda drugiego z nich. Jeśli auto należy do firmy – wpis KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Wybór odpowiedniej firmy, która świadczy usługi na najwyższym poziomie i jest równocześnie elastyczna, sprawi, że transakcja przebiegnie szybko i przyjemnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here