Jak najszybciej dostać się z lotniska do centrum miasta?

Porty lotnicze są zazwyczaj położone na uboczu dużych aglomeracji, dlatego podróżując samolotem musisz zadbać o dodatkowy transport z lotniska do hotelu, czy też centrum miasta. Opcji jest co najmniej kilka – sprawdź, która jest najlepsza.

Samolot to z pewnością najbardziej komfortowy i najszybszy sposób na dotarcie z punktu A do punktu B. W kilka godzin jesteśmy w stanie przenieść się o kilka tysięcy kilometrów. To spore ułatwienie i nikogo nie powinien dziwić fakt niegasnącej popularności tej formy podróżowania. Coraz tańsze bilety lotnicze również przekładają się na wzrost zainteresowania lotami. Niestety decydując się nie wykup taniego biletu, często zapominamy o dodatkowych kosztach związanych z dotarciem do punktu docelowego naszej podróży. Po wylądowaniu w porcie lotniczym, mamy do dyspozycji kilka metod transportu, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale także czasem i komfortem przejazdu.

Kurs z lotniska

Na pewno dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że kurs taksówką z lotniska do hotelu w centrum miasta nie należy do najtańszych opcji. Pomimo rosnącej zewsząd konkurencji, przejazdy taksówkami wciąż cechuje bardzo wysoka cena. Oczywiście to dość szybka i wygodna forma transportu, niemniej jednak, jeżeli chcesz nieco zaoszczędzić, warto rozejrzeć się za alternatywnymi sposobami.

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska to ciekawa alternatywa dla taksówek ze względu na przystępną cenę, dobrej jakości połączenia z lotniska do centrum oraz przystanki znajdujące się blisko terminali pasażerskich. Wadą takiej formy przemieszczania się jest zazwyczaj ogromny tłok, zwłaszcza w godzinach szczytu. Kurs autobusem miejskim albo pociągiem kolei aglomeracyjnej zwykle kosztuje niewiele, jednak decydując się na przejazd, nie mamy gwarancji miejsca siedzącego czy komfortowej podróży.

Transfer lotniskowy

Kolejnym sposobem dotarcia z lotniska do centrum jest tzw. transfer lotniskowy. Jest to dość opłacalne przedsięwzięcie, zwłaszcza w przypadku podróżowania z przyjaciółmi lub członkami rodziny. Transfer lotniskowy to nic innego, jak przejazd samochodem a najczęściej busem z prywatnym kierowcą. Pamiętaj jednak, że decydując się na tę formę transportu, odpowiednio wcześniej powinieneś złożyć rezerwację w wybranej wypożyczalni busów. To nic trudnego, wystarczy tylko wypełnić prosty formularz na stronie internetowej lub po prostu zadzwonić. W przypadku większych wyjazdów biznesowych czy wycieczek rodzinnych, wypożyczenie busa z kierowcą wydaje się najlepszą z dostępnych opcji.

Wynajem busa

Jeśli natomiast planujesz odwiedzić kilka miejsc i nie chcesz decydować się na szofera, zawsze możesz wynająć busa z wypożyczalni bez kierowcy. To świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie niezależność i komfort jazdy. Taka podróż to czysta przyjemność dla miłośników vanów.

Przeglądając oferty wypożyczalni, w pierwszej kolejności szukaj lokalnych przewoźników. Dla przykładu podróżując samolotem do Krakowa, wylądujesz na lotnisku w Balicach. W okolicy portu lotniczego „Kraków Airport” znajdziesz kilka interesujących propozycji, jak chociażby ofertę należącą do wypożyczalni busów Rentalvans. Zawsze pamiętaj, że planowanie podróży z wyprzedzeniem to podstawa.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here