Zakupienie używanego samochodu zawsze powinno być poprzedzone dokładnym zapoznaniem się z jego stanem technicznym. Jak powinniśmy oceniać auta poflotowe, które dostępne są w szerokim asortymencie na rynku pojazdów z drugiej ręki?

Samochodami poflotowymi określamy takie samochody, które należały do flot firmowych. Najczęściej były to auta leasingowane, które kupowane były w dużej liczbie przez firmę, na przykład na przedstawicieli handlowych i innych pracowników firmy.

Są to zwykle lepsze pojazdy, co powoduje, że wzbudzają one również duże zainteresowanie jako te używane. Musimy jednak zawsze trzymać rękę na pulsie, aby nie trafić na auto, które będzie odbiegało stanem technicznym od swojego opisu.

Na co patrzeć przy kupnie auta poflotowego?

Najczęściej samochody tego rodzaju mają już opis zawierający ogólne informacje o ich stanie technicznym, w tym także liczbie przejechanych kilometrów, historii ewentualnych kolizji i wypadków. Są to też zwykle auta serwisowane w ASO, dlatego możemy uzyskać dostęp do książki serwisowej, aby zapoznać się z pracami.

Nie powinniśmy jednak polegać tylko na tym, co znajdziemy w opisie i usłyszymy od sprzedającego. Najlepiej samodzielnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, aby mieć pewność, że kupujemy coś, co posłuży nam na dłuższy czas. Gdy znamy się na motoryzacji, to żaden problem. Jeśli nie, możemy zabrać ze sobą bardziej doświadczonego znajomego albo skorzystać z usług rzeczoznawców – za około 200-300 złotych otrzymamy dokładny raport stanu technicznego pojazdu.

Gdzie można zakupić auta poflotowe?

Gdy również zainteresowały cię te samochody, z ofertami można zapoznać się już teraz on-line. Znajdziemy je głównie na stronach leasingodawców, na przykład aukcje.efl.com.pl należącej do Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Na stronie aukcje.efl.com.pl można zapoznać się bliżej z dostępnymi pojazdami wraz z dokładnym opisem. Jeśli chcemy sprawdzić auto osobiście, musimy dojechać w miejsce, gdzie jest ono przechowywane. Zachęcają do tego atrakcyjne ceny – możemy zapłacić mniej niż przy kupnie przez ogłoszenia lub komisy samochodowe!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here