Większość naszych samochodów ma tradycyjne stalowe felgi. Stal, nawet ta najlepiej wytrawiona, ma to do siebie, że w pewnych okolicznościach zaczyna korodować. Korozji sprzyjają zabrudzenia i częsty kontakt z wodą. Trudno o miejsce w samochodzie, które bardziej by się brudziło, niż felgi.

Czyszczenie felg

Raz na jakiś czas naszym stalowym felgom należy się porządne czyszczenie, chodzi tu z jednej strony o odpowiednie zabezpieczenie i zakonserwowanie felg, z drugiej zaś mamy do czynienia z kwestiami estetycznymi. Brudne felgi po prostu bardzo źle wyglądają. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają.

Czyszczenie felg zaczynamy zawsze od przetarcia na sucho, które odsłoni ewentualne miejsca, w których tworzy się już korozja. Musimy je odsłonić i wyczyścić papierem ściernym, żeby ściągnąć warstwę rdzy. Następnym krokiem jest odtłuszczenie za pomocą wody z płynem zawierającym detergent i benzyny ekstrakcyjnej.

Zabezpieczenie felgi

Wyczyszczona i odtłuszczona felga musi zostać zabezpieczona, w przeciwnym razie cały nasz trud bardzo szybko pójdzie na marne. Stal się zabrudzi, a w ślad za tym pojawi się rdza.
Żeby zabezpieczyć felgę, trzeba położyć odpowiedni podkład antykorozyjny. Następnie można ją pomalować. Wystarczy do tego lakier w sprayu. Daje on nie tylko kolor, ale tworzy również dodatkową warstwę zabezpieczającą.

AutoPasje – portal motoryzacyjny

W ostatnim czasie pojawiła się ciekawa alternatywa w postaci gumy w sprayu, która jest o wiele lepszym zabezpieczaniem niż zwykły lakier. Trzeba jednak pamiętać że jest ona dość wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here