Jak szybko sprzedać auto

Wymiana samochodu to dosyć ważna decyzja w naszym życiu. W dzisiejszych czasach być bez auta, to jak być jak bez przysłowiowej ręki. Jest to bardzo istotna rzecz w naszym życiu, gdyż dojeżdżamy nim do pracy, na zakupy, odwozimy dzieci do szkoły czy przedszkola, dlatego żeby sprawnie wymienić samochód na nowy, warto wiedzieć jak szybko sprzedać auto by mieć gotówkę na zakup nowego. Z pomocą przychodzi nam skup samochodów, gdzie często od ręki możemy sprzedać swój pojazd za gotówkę.

Obecnie sprzedaż samochodu nie jest już taka łatwa jak kiedyś, gdyż po wejściu do Unii Europejskiej rynek mocno się nasycił. Teraz praktycznie każda osoba może pojechać zza granicę i ściągnąć do Polski swój wymarzony model. Gdy wejdziemy na popularne internetowe platformy sprzedażowe, możemy zauważyć, że ofert jest od groma, może to nas od tej ilości przytłoczyć, bo jak wyróżnić się na tle innych ofert, skoro zależy nam na czasie.

Jak sprzedać szybko auto?

Tak naprawdę mamy trzy sprawdzone sposoby:

  • sprzedaż bezpośrednia
  • komis
  • skup aut

Jeśli chodzi o sprzedaż bezpośrednią musimy mieć niestety bardzo dużą ilość wolnego czasu. Wpierw powinniśmy przygotować samochód do sprzedaży.Warto je bardzo dobrze wyczyścić, dobrze było by również wypolerować, co wiąże się z kosztami. Następnie powinniśmy zrobić odpowiednie zdjęcia i na końcu wystawić ogłoszenie. Wyróżnienie ogłoszenia wiąże się z kolejnymi kosztami, ewentualny fotograf również, jeśli chcemy, żeby było lepiej wyeksponowane na tle konkurencji. Kolejne etapem jest cały proces sprzedaży i negocjacji z klientami, aż  na końcu wszystkie formalności. Jak widać musimy poświęcić ogrom czasu, pracy, a niekiedy wiąże się to jeszcze z dodatkowymi kosztami. Kolejną alternatywą jest komis, jednak nie jest to na pewno opcja dla osób którym zależy na czasie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak dany samochód szybko się sprzeda, jeśli mamy szczęście, może się uda nam szybko dokonać transakcji, jednak najczęściej to proces długotrwały i tak powinniśmy o nim myśleć. Kolejną bardzo ważna kwestią jeśli chodzi o sprzedaż poprzez komis jest to iż, samochód który stoi na parkingu traci cały czas na wartości, dodatkowo my również nie możemy z niego korzystać, czyli powinniśmy mieć jakąś alternatywę w zanadrzu. i w tym momencie dochodzimy do ostatniego sposobu, który jest najefektywniejszy, bowiem jest to sposób bez wątpienia najszybszy i najbardziej sprawdzony.

Auto skup – gotówka od zaraz

Ostatni sposobem jest skupowanie samochodów przez firmy się tym zajmujące. Jest to bez dwóch zdań najszybszy i najbardziej komfortowy sposób sprzedaży gdyż często w przeciągu jednej dobry możemy pozbyć się problemu, jakim czasami jest nasze stare auto. Jak to wygląda w praktyce? Najczęściej dzwonimy do danego skupu, gdzie zostanie przeprowadzona rozmowa wstępna. Przy takim wywiadzie musimy podać markę samochodu oraz w skrócie opisać jej stan techniczny. Jeśli konsultant stwierdzi, że auto skup jest zainteresowany danym modelem, umawiamy się na konkretną wizytę z rzeczoznawcą. Może to być w miejscu naszego zamieszkania, czy też w innym dogodnym dla nas miejscu(np. parking przy miejscu pracy). Rzeczoznawca po przeglądzie samochodu podaje nam proponowaną kwotę, jeśli jest ona dla na odpowiednia, możemy przyjąć ofertę, po czym wypełniamy umowę kupna-sprzedaży, otrzymujemy pieniądze i transakcja zostaje zakończona. Oczywiście jeśli jesteśmy bardziej niecierpliwi, możemy udać się samemu do odpowiedniego skupu samochodów i dokonać transakcji na miejscu. Wtedy cały proces odbywa się o wiele szybciej, bowiem rzeczoznawca może od razu na miejscu ocenić nasz samochód i zaproponować odpowiednią kwotę. Często klienci uważają, że skupy aut zaniżają ceny, jednak nie jest to do końca prawdą, gdyż w tej chwili jest tak wielka konkurencja, jeśli chodzi o branże motoryzacyjną, że nie mogą oni sobie pozwolić na takie praktyki.

Podsumowując najwygodniejszym i najszybszym sposobem w chwili obecnej sposobem sprzedaży samochodu jest skup samochodów, dzięki takiej usłudze zyskujemy wiele czasu, oszczędzamy nerwów i możemy szybko wymienić swój pojazd.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here