Nowy Ford Focus – jak prezentuje się wnętrze i silnik

Potrzebujesz samochodu na kilka dni, np. w podróży lub delegacji? Jeśli tak, kluczowym dla Ciebie czynnikiem będzie ostateczny koszt wynajmu. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pozwolą uzyskać komfortowe cztery kółka w dobrej cenie. Czytaj dalej i nie przepłacaj!

Tanie wypożyczenie samochodu, który spełni wszystkie oczekiwania – niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Rynek wypożyczalni pojazdów stał się niezwykle konkurencyjny, a w związku z tym Ty jako klient możesz oczekiwać bardzo korzystnych warunków współpracy. Oczywiście, wówczas gdy będziesz pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Jakich? Oto one!

Rada nr 1: wynajmij z wyprzedzeniem

Nie zostawiaj wynajmu auta na ostatnią chwilę, np. już tuż po przylocie do celu podróży. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Zmęczony drogą będziesz zapewne chciał jak najszybciej dopełnić formalności, odebrać kluczyki i wyruszyć do hotelu. W punktach wypożyczających auta na lotnisku może być kolejka, więc można śmiało założyć, że nie zechcesz chodzić od jednego do drugiego i porównywać ceny. A to oznacza, że narażasz się na wyższe koszty.

Dlatego szansę na tanie wynajęcie samochodu masz tylko wówczas, gdy zajmiesz się tym wcześniej. Większość wypożyczalni działających na lotniskach, np. tych z sieci Target Auto, daje możliwość wcześniejszego kontaktu i rezerwacji pojazdu. Możesz na spokojnie porównać stawki i wybrać tę najlepszą.

Rada nr 2: nie „szalej” z klasą pojazdu

Jeśli interesuje Cię tanie wypożyczenie samochodu na kilka dni, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz limuzyny lub SUV-a. A może w zupełności wystarczy Ci zwykłe auto z segmentu B lub C. Stawka za jego wynajem będzie niższa, a ponadto… możesz liczyć na niższe zużycie paliwa. To również ma znaczenie, ponieważ pojazd musisz odstawić do wypożyczalni z pełnym bakiem!

Rada nr 3: sprawdź, czy jest limit kilometrów

Czasami zdarza się, że wypożyczalnie nakładają bardzo restrykcyjny limit ilości kilometrów, które możesz pokonać wynajętym autem. Jeśli go przekroczysz, czekają Cię dodatkowe opłaty. To może podnieść ogólny wydatek na wypożyczenie – zwłaszcza, jeśli mimo krótkiego okresu wynajmu chcesz pokonać daleką drogę. To może się zdarzyć np. jeśli wynajmu dokonasz na lotnisku w Modlinie i chcesz dojechać pojazdem nad Bałtyk, a następnie z powrotem. Weź to pod uwagę!

Rada nr 4: dopytaj o depozyt

W wielu przypadkach depozyt przy wynajmie jest koniecznością. Nie jest to de facto opłata, ponieważ jeżeli oddasz pojazd „w jednym kawałku”, otrzymasz jego zwrot (pomniejszony o koszty ewentualnych dodatkowych usług). Niemniej jednak, przy kilkudniowym wypożyczeniu może to być poważne ograniczenie finansowe. Wybierz takiego usługodawcę, który nie pobiera kaucji.

Rada nr 5: Sprawdź koszty dodatkowe

Mogą się pojawić zwłaszcza przy odstawieniu pojazdu, jeśli nie sprostasz wymogom zawartym w umowie. Dodatkowe koszty mogą się pojawić np., gdy auto nie dotrze do punktu z pełnym bakiem, a także jeśli pojawi się konieczność jego odstawienia na myjnię. Warto o to dopytać, żeby nie ponosić niepotrzebnych wydatków.

Pamiętaj o tych kilku zasadach, a koszt wynajmu pojazdu na kilka dni pozytywnie Cię zaskoczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here