Jak znaleźć godną zaufania wypożyczalnię aut?

W naszym kraju istnieje spory popyt na usługi wypożyczania samochodów. Coraz to powstają nowe tego typu placówki, ale skąd mamy wiedzieć, że dana wypożyczalnia jest godna zaufania? Wiadomo, że do nieznanych marek czy firm podchodzimy dosyć nieufnie, istnieje jednak szereg cech, które pozwolą nam zweryfikować profesjonalizm konkretnej wypożyczalni.

Źródła informacji

Najlepszym sposobem na znalezienie uczciwej firmy świadczącej wynajem aut będzie… polecenie od rodziny lub znajomych, którzy z takich usług korzystają obecnie lub miały styczność w przeszłości. Bliscy czy znajomi to doskonałe źródło informacji, jeżeli nie byli zadowoleni z otrzymanych usług to znaczy, że coś poszło nie tak i może lepiej nie ryzykować? Jeżeli stanowczo odradzają nam daną placówkę i podają konkretne powody, to warto im zaufać. Wybór z polecenia, czyli takie miejsce, gdzie wypożyczali samochód nasi znajomi, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Bardzo dobrym źródłem informacji o firmach jest jak wiadomo internet. Można tam znaleźć opinie klientów na temat danej wypożyczalni, zarówno od osób zadowolonych, jak i niezadowolonych. Trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy – nie ufajmy tym opiniom bezgranicznie, ponieważ niektóre z nich mogą okazać się nieprawdziwe. Mogą być wystawiane przez anonimowych użytkowników lub takich, którzy zmyślają swoje personalia, a ich celem jest działanie na szkodę danej firmy. Nie jest tajemnicą, że takie nieetyczne działania stosuje niekiedy konkurencja, aby zdobyć przewagę na rynku. Dlatego podchodźmy z rozwagą do wszelkich opinii. Jeżeli jednak firma w przeważającej większości posiada pozytywne oceny, to możemy założyć, że jest uczciwa i profesjonalna. Jeśli natomiast w internecie spotykamy dużo negatywnych wypowiedzi o konkretnej wypożyczalni to lepiej nie korzystajmy z jej usług.

Reasumując: wszyscy czytamy opinie w internecie na temat produktów lub usług, ale podchodźmy do nich ostrożnie. Nie wierzmy wszystkiemu, co znajdziemy w sieci. Mimo wszystko jeżeli wypożyczalnia ma bardzo dużo negatywnych komentarzy, to lepiej poszukajmy innej.

Dane kontaktowe

Kolejna ważna kwestia dotyczy danych kontaktowych oraz rejestrowych, które powinny być jawne i widoczne na stronie internetowej firmy. Dane takiej wypożyczalni powinniśmy też móc znaleźć na oficjalnych stronach będących spisem przedsiębiorców, np. CEIDG lub Krajowy Rejestr Sądowy. Dzięki temu możemy zweryfikować istnienie danego podmiotu.

Firmowa strona WWW

W dzisiejszych czasach niemal każda firma prowadząca działalność posiada swoją stronę internetową, wypożyczalnie samochodów również. Wejdźmy na taką stronę i przeglądnijmy ją. Zwróćmy uwagę na to, czy istnieje taka podstrona jak Kontakt. Wskazane jest, aby podane były pełne dane teleadresowe, czyli adres fizyczny, pod którym jest zarejestrowana lub prowadzi działalność firma, a także numer telefonu oraz adres e-mail. Dzięki temu każda osoba może bez przeszkód skontaktować się z wypożyczalnią.

Sprawdźmy też, czy strona internetowa jest wysokiej jakości, powinny się na niej znaleźć informacje o firmie, oferta, czyli jakie są dostępne samochody na wynajem, a także cennik. Bardzo użyteczny jest także formularz kontaktowy online, który służy do szybkiego wysyłania zapytań. W obecnych czasach ważną rolę odgrywa komunikacja z użytkownikami na różnych kanałach, w szczególności poprzez media społecznościowe. Dla potencjalnego klienta jest to dodatkowe potwierdzenie tego, że wypożyczalnia wykazując aktywność na portalach społecznościowych ceni sobie kontakt z klientem.

Regulamin

Ostatnią, ale jakże istotną kwestią jest to, czy wybrana przez nas wypożyczalnia aut posiada regulamin. To bardzo ważne! Regulamin jest podstawą do ewentualnych roszczeń w przypadku, gdy zostaniemy oszukani lub pojawią się jakieś sprawy sporne. Dokumentem wiążącym jest umowa, ale oficjalny regulamin wypożyczalni nie może wprowadzać klienta w błąd.

Użytecznych porad udzieliła nam wypożyczalnia CAR-RENTAL.PL

http://car-rental.pl – firmowa strona internetowa

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here