Wycieraczki Valeo

Zaopatrując się w wycieraczki do samochodu, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Wycieraczki Valeo są bezpiecznym wyborem, gdyż spełniają ogólnie przyjęte standardy na rynku motoryzacyjnym. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy model wycieraczek Valeo będzie optymalny do każdego modelu samochodu. Ten producent, jako właściciel zdecydowanie najpopularniejszej marki wycieraczek na rynku ma w swojej ofercie szerokie spektrum różnych wariantów tego produktu. Każdy z nich jest projektowany pod innym kątem, więc zawsze należy dobrze przeanalizować parametry techniczne wycieraczek przed ich zakupem.

Wycieraczki Valeo – podstawowe rodzaje

Wśród modeli wycieraczek Valeo najbardziej podstawowe z nich sygnowane są oznaczeniem Compact Revolution. To wycieraczki, które można błyskawicznie zamontować w samochodzie, nie posiadając specjalnych umiejętności. Pasują do większości modeli aut, które są w eksploatacji na europejskich drogach i zostały wyposażone w zaczep określany, jako „U”. Zaletą tego rodzaju wycieraczek jest to, że są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie bardzo skutecznie czyszczą powierzchnie szyb. Kolejny typ wycieraczek, to wycieraczki w normalnej wersji Compact. Przy ich kupowaniu należy sprawdzić, czy są kompatybilne z konkretnym modelem auta, choć występują z uniwersalnymi łącznikami. Wersje wycieraczek Compact Evolution są zaś wyposażone w adaptery typu Uni-click. Są one kompatybilne z uchwytami ramion stosowanymi w najnowszych modelach aut. Wycieraczki Valeo dostępne są jeszcze w wersji Silencio. Te modele mają system Auto Click, przez co są również bardzo szybkie w wymianie oraz charakteryzują się bardzo cichą pracą dającą większy komfort kierowcy. Jednocześnie zachowują optymalny poziom czyszczenia szyby. Istnieją też w wersji do szyb tylnych.

Aerodynamiczne wycieraczki – co dają?

Wycieraczki Valeo dostępne są też w najbardziej efektownej formie – wersji XTRM. Te modele wycieraczek charakteryzują się aerodynamicznym kształtem, a ich budowa sprawia, że pasują wizualnie do sportowych aut. To samo dotyczy kwestii funkcjonalnych, gdyż zapewniają stosunkowo cichą pracę przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów, jeśli chodzi o zbieranie wody i czyszczenie szyby. Ich konstrukcja sprawia, że świetnie przylegają do szyby i eliminują efekt nierównego wycierania powierzchni szyby w czasie dynamicznej jazdy. Są to modele polecane do sportowych aut, a także dla kierowców, którzy jeżdżą stosunkowo szybko i dynamicznie a zależy im na bezpieczeństwie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here