W zabieganym świecie każde rozwiązanie, które pozwoli oszczędzić trochę czasu, jest na wagę złota. Dlatego, jeśli myślisz o zakupie samochodu na kredyt, zanim zaczniesz chodzić po oddziałach banków, wypytywać o szczegóły kredytów i zbierać materiały na ich temat, skorzystaj z kalkulatora kredytowego samochodowego. Pozwoli ci to na poznanie szczegółów wybranego kredytu, sprawdzenie wysokości rat, a następnie – na umówienie się na rozmowę z przedstawicielem banku.

Jak działa kalkulator rat kredytu samochodowego?

Kalkulator kredytowy samochodowy to proste narzędzie, które znajdziesz w Internecie. Dzięki tej aplikacji poznasz warunki, na jakich oferowany jest dany kredyt na auto. Kalkulator najczęściej obsługuje się kilkoma „suwakami” lub po prostu wpisuje dane w polach formularza. Co najczęściej musisz podać?

  • cenę samochodu wpisaną w kwocie brutto,
  • wysokość wkładu własnego,
  • długość okresu kredytowania, zwykle w miesiącach lub latach.

Kalkulator kredytowy samochodowy obliczy twoją ratę kredytu!

Po wypełnieniu powyższych danych, a następnie kliknięciu przycisku „Sprawdź!”, „Oblicz swoją ratę kredytu!” lub podobnego, poznasz wysokość miesięcznej raty przy wybranych przez ciebie parametrach. Tym samym, dzięki kalkulatorowi rat kredytu samochodowego, bez wychodzenia z domu, w zaledwie chwilę możesz zorientować się, czy dany bank przy zaciąganiu kredytu wymagać będzie od ciebie np. wkładu własnego, zwanego też wpłatą własną (a jeśli tak, to w jakiej wysokości), a także czy raty kredytu będą akceptowalne dla twojego budżetu. Ta wiedza ułatwi ci podjęcie decyzji o zakupie auta na  kredyt.

Gdzie znaleźć kalkulator rat kredytu samochodowego?

Jako że kalkulatory kredytowe samochodowe znacznie ułatwiają życie potencjalnym klientom banków, obecnie większość instytucji finansowych oferuje tego typu rozwiązanie na swoich stronach internetowych. Kalkulatory rat kredytu samochodowego różnią się wyglądem i liczbą danych, które musisz do nich wprowadzić, jednak symulacji kredytu dokonują na tych samych zasadach.

Kalkulatory znajdziesz też z pewnością na stronach internetowych marek samochodowych. Zwykle takie narzędzia są przygotowywane specjalnie dla konkretnej marki przez powiązane z danym producentem aut bank czy instytucję finansową. Przykładem mogą być kalkulatory Volkswagen Financial Services dostępne na stronach takich marek jak ŠKODA, Volkswagen, Audi czy SEAT.

Porównywarki i rankingi – warto je sprawdzić

Obok kalkulatorów kredytowych samochodowych, dostępnych na stronach banków i marek samochodowych, w Internecie znajdziesz także porównywarki kredytów. Dzięki porównywarkom, po wprowadzeniu danych podobnych jak przy kalkulatorach, będziesz mógł zapoznać się z ofertą kredytów samochodowych, jakie dostępne są na rynku. Łatwiej też porównasz każdy z wybranych kredytów, ponieważ wyniki najczęściej otrzymasz w postaci przejrzystej i czytelnej tabeli. Pamiętajmy jednak, że dane w porównywarkach czy rankingach internetowych najczęściej podawane są przez same instytucje finansowe. Niektóre z nich mogą nie podawać do rankingów części dodatkowych warunków, które ostatecznie przełożyłyby się na rosnące koszty kredytu na samochód, np. konieczności wykupienia ubezpieczenia na życie czy założenia płatnego konta w banku. Dlatego pamiętaj, by na końcowym etapie poszukiwań kredytu na samochód sprawdzić informacje na temat wybranych ofert przynajmniej w kilku źródłach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here