fotolia.com, 186842192 | Autor: Patrick Daxenbichler

Jeździsz autem? Jesteś codziennym użytkownikiem dróg w naszym kraju? Koniecznie musisz pamiętać o zmianie opon zimowych w odpowiednim miesiącu.Często zostawiamy tę czynność na ostatnią chwilę nie zdając sobie sprawy jak bardzo jest to istotne – dla bezpieczeństwa naszego oraz innych kierowców i pieszych. Kiedy zmienić opony na zimowe? O czym przede wszystkim trzeba pamiętać?

Pamiętaj o zmianie opon jeszcze przed sezonem

Warto zmienić opony na zimowe jeszcze przed tzw. sezonem. Jakże często bowiem, gdy spadnie pierwszy śnieg słyszymy, że zima znów zaskoczyła drogowców, a także często i – kierowców. Śnieg, mróz, niskie temperatury mogą „przyjść” do nas w każdej chwili.

Warto więc zmienić opony jeszcze przed sezonem zimowym – wtedy istnieje większa szansa na znalezienie dobrych, sprawdzonych i przede wszystkim naprawdę funkcjonalnych opon w korzystnej cenie. Nie będziemy też musieli czekać długo na zmianę opon – salony nie są przepełnione kierowcami, którzy postanawiają załatwić tę sprawę na ostatnią chwilę.

Wybieraj to, co najlepsze!

Komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze, ponieważ nie warto na nich oszczędzać. Jest to szczególnie istotne, kiedy jeździmy w długie trasy lub po prostu pracujemy za kierownicą – musimy mieć wtedy pewność, że ogumienie, na którym jedziemy, zapewni nam pełne bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach atmosferycznych. Warto więc  wybierać opony sprawdzonych i cenionych w branży marek.

Konieczne jest też sprawdzanie certyfikatów i atestów – wtedy mamy całkowitą pewność, że wybraliśmy produkt dobrej jakości. W renomowanych sklepach z pewnością uzyskamy poradę, która pomoże nam w zakupie funkcjonalnych opon na długi okres czasu. Pracownicy sklepów z oponami to nierzadko osoby z dużą wiedzą oraz doświadczeniem branżowym. Nawet drobna podpowiedź może okazać się bezcenna i wpłynąć korzystnie na nasze bezpieczeństwo na drodze.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here