Kiedy należy zmienić opony na zimowe i czym kierować się przy wyborze

Kiedy sezon zimowy się kończy nadchodzi czas na ich wymianę na komplet letniego ogumienia. Jednak wielu kierowców zastanawia się, kiedy jest na to najlepszy czas. Zanim jednak dojdzie do wymiany ogumienia konieczne jest sprawdzenie, czy bieżnik opony jest wystarczająco wysoki, by możliwe było wykorzystanie jego właściwości.

Z czasem bieżnik zużywa się, przez co konieczne jest wymienienie całego kompletu lub jednej opony. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wymiany i kupna ogumienia? Te informacje znajdziesz w naszym poradniku.

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Nie ma jednego konkretnego terminu, w którym opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/falken mają zostać nałożone na samochód. Jednak warto pamiętać o tym, że ogumienie tego rodzaju przystosowane jest do warunków atmosferycznych, jakie panują w sezonie zimowym. Najlepiej działają poniżej czterech stopni Celsjusza, dlatego warto śledzić prognozę pogody, by sprawdzić, kiedy dojdzie do takiego obniżenia temperatury na zewnątrz, a także w którym momencie zaczną występować pierwsze przymrozki.

Jak kupić opony zimowe – na co zwrócić uwagę?

Z czasem opony ulegają nadmiernemu zużyciu, przez co konieczna jest ich wymiana. Czemu jest to tak istotne? Warto podkreślić, że wielkość bieżnika ma wpływ na to, jak ogumienie radzi sobie na drodze w czasie jazdy. Jeśli bieżnik jest za niski, to niestety opona traci swoje właściwości, a przez to zmniejsza się jej przyczepność. Lepiej więc przed założeniem kompletu opon zimowych na samochód warto upewnić się, że są one zdatne do jazdy. Jeśli nie, trzeba zdecydować się na kupienie nowych, które pochodzą od najlepszych producentów https://noweopony.pl/opony/zimowe. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na to jakie zalecenia co do wyboru ogumienia ma producent samochodu. Liczy się rodzaj bieżnika, rozmiar ogumienia, a także indeks prędkości i nośności. Polecane są opony z bieżnikiem kierunkowym, które doskonale radzą sobie przy jeździe po błocie i wodzie.

Jak dbać o opony zimowe?

Po zdjęciu opon zimowych warto pamiętać o ich prawidłowym przechowywaniu. Przed ich schowaniem warto zdecydować się na ich dokładne przemycie, ponieważ na ich powierzchni może gromadzić się sól z ulic. Ogumienie poza sezonem nie może być przechowywane na słońcu. Musi być schowane w zacienionych miejscach, gdzie nie ma wilgoci.

Pamiętając o tych kilku zasadach zmiany, wybierania i przechowywania opon można zadbać o ich niezawodną pracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here