Kiedy opłaca się wynająć samochód z wypożyczalni?

Osoby poruszające się na co dzień samochodem są przyzwyczajone do mobilności. Podróżują komfortowo w takim wymiarze w jakim jest im to potrzebne, nie przejmując się utrudnieniami, które można napotkać w przypadku komunikacji publicznej. Co zrobić zatem, gdy przez jakiś czas nie możemy skorzystać z własnego auta? Zachowanie naszych przyzwyczajeń umożliwiają wypożyczalnie samochodów, które mogą się okazać bardzo korzystnym rozwiązaniem w różnorodnych sytuacjach.

Wynajem samochodu podczas wakacji

Coraz częściej można spotkać rodziny, które udając się na wakacje wypożyczają na miejscu samochody, co może się okazać dobrym sposobem na zwiększenie swoich szans na eksploatację okolicznych atrakcji. Transport na miejsce z różnych względów może być bardziej opłacalny pociągiem czy samolotem, lecz własny środek transportu już na miejscu może być znacznym ułatwieniem.

Nawet jeżeli nie ma to być typowa wycieczka „objazdowa”, to samochodem łatwiej i szybciej dotrzemy w wybrane rejony miasta, a dodatkowo zyskujemy możliwość zwiedzenia okolicznych miejscowości. Jest to rozwiązanie opłacalne zarówno przy wyjazdach krajowych, jak i zagranicznych. Samochód można wynająć zarówno na dłuższy okres całego pobytu, jak i na wybranych kilka dni, gdy będziemy go szczególnie potrzebować. 

Wyjazdy służbowe

Wynajem samochodów jest bardzo opłacalny podczas wyjazdów służbowych, na które często udajemy się opłaconymi przez firmę publicznymi środkami transportu. Już na miejscu wynajęte auto umożliwi łatwy dojazd na spotkania (także te poza miastem) czy do hotelu, jeżeli zdecydujemy się na spokojniejszy ośrodek poza centrum. Nawet osoby wyjeżdżające w trasy służbowe samochodem decydują się często na wykorzystanie auta z wypożyczalni zamiast swojego – nie narażamy wtedy własnego pojazdu na nadmierną eksploatację, podczas długich tras w różnych i często trudnych warunkach.

Wynajem na specjalne okazje

Plan B na czas naprawy

Niekiedy zdarzy się, że nasz samochód jest unieruchomiony po wypadku lub po prostu doszło do jakiejś awarii. Z reguły otrzymamy samochód zastępczy, lecz nie zawsze musi tak być, a czasem trafi on do nas z opóźnieniem lub zwyczajnie nie taki jakiego byśmy oczekiwali. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być rozejrzenie się za pobliską wypożyczalnią samochodów. Pozostaniemy dzięki temu mobilni i dobierzemy sobie samochód wedle naszych potrzeb, zatem z pewnością będzie to opłacalne. Ciekawą opcją jest również w takim wypadku wynajem z OC sprawcy.

Wynajem na specjalne okazje

Wypożyczalnie samochodów nie muszą nam się kojarzyć jedynie z podstawowymi autami do zastępczego poruszania się, bowiem z reguły mają w swoich ofertach pojazdy dedykowane do specjalnych okazji (ślub czy większe rodzinne imprezy) lub samochody prestiżowe. Może to być opłacalne rozwiązanie nie tylko w kontekście takich prywatnych wydarzeń, ale także służbowych. Na przykład, gdy udajesz się na negocjacje z wysoko postawionym kontrahentem lub przyjeżdża do firmy jakaś delegacja, można wynająć luksusowe auto z wypożyczalni i zadbać o zrobienie dobrego wrażenia. Będzie to często bardziej opłacalne rozwiązanie niż powiększanie floty firmowych samochodów o pozycje pomyślane tylko o takich chwilach.

Wypożyczenie samochodu okazuje się dobrym i opłacalnym rozwiązaniem przy wielu okazjach, zarówno dotyczących życia prywatnego, jak i zawodowego. Z tego względu po auto z wypożyczalni warto sięgnąć przy wyjazdach lub w trakcie naprawy naszego samochodu, gdyż gwarantujemy sobie wtedy pozostanie mobilnym i podróże w komfortowych warunkach. Oprócz tego opłacalne może być wynajęcie prestiżowego pojazdu na specjalne okazje, a obecnie w wypożyczalniach na pewno znajdziemy samochody na takie właśnie sytuacje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here