Wiele osób potrzebujących samochodu zastanawia się, czy warto kupować własne auto, czy też wystarczy wypożyczyć samochód. Oba te rozwiązania mają swoich zwolenników, dlatego że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Zalety i wady posiadania samochodu

Oczywistą zaletą posiadania samochodu jest to, że w każdej chwili możemy z niego skorzystać. Wsiadamy, startujemy i jedziemy. Nie interesuje nas czy samochód jest dostępny czy nie. Ważne jest również to, że wnętrze samochodu urządzamy sobie tak jak chcemy. Dotyczy to wielu aspektów – od wyposażenia, po pozwolenie na palenie papierosów we wnętrzu pojazdu.

Wady są w gruncie rzeczy o wiele bardziej wyraziste. Po pierwsze samochody są drogie. Jeżeli jeszcze mają mieć jakąś klasę, to musimy sięgnąć naprawdę głęboko do wnętrza portfela. Dodatkowo posiadanie samochodu łączy się z wykupieniem ubezpieczenia, przeglądem, naprawami i całą masą dodatkowych wydatków, o których nie mamy pojęcia, zanim nie kupimy auta.

Zalety i wady wynajmu samochodu

Jak radzi ekspert z firmy CK Corp (http://www.ckcorp.pl/): wynajęty samochód wprawdzie nigdy nie jest nasz, ale za to wszystkie obowiązki spoczywające na właścicielu, leżą po stronie wypożyczalni. To ogromna zaleta. Wystarczy zatem zatankować i można ruszać w drogę. Jako że na rynku dostępne są zarówno oferty krótkoterminowe, jak i długoterminowe, nietrudno znaleźć coś dla siebie.

Wadą wypożyczanego samochodu jest przede wszystkim to, że nie jeździmy nim sami. Jeżeli lubimy mieć w aucie wszystko poustawiane po swojemu, może to stanowić problem. Z drugiej strony przy długoterminowym wypożyczeniu auta jest to mankament, z którym łatwo sobie poradzimy.

Kiedy wybrać wypożyczalnię?

Jeżeli nie korzystamy z samochodu codziennie, to zakup mija się z celem. Nawet w takiej sytuacji często wypożyczenie długoterminowe będzie dla nas bardziej opłacalne, ponieważ nie martwimy się wówczas dodatkowymi kosztami. Zwykle jednak, jeżeli dużo i często jeździmy warto zainwestować we własne auto. Jeżeli zaś jeździmy rzadziej, wypożyczalnia wydaje się lepszym rozwiązaniem.
Jeszcze inaczej wygląda sprawa w przypadku wakacji i urlopów. Jeżeli mamy możliwość lecieć gdzieś samolotem i na miejscu wynająć samochód, nie powinniśmy się ani chwili wahać. Nie chcemy przecież połowy urlopu zmarnować na dojazdy.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here