truck

Aby gospodarka mogła się odpowiednio rozwijać potrzebuje stałego funkcjonowania w przypływie i odpływie dostaw.  Mimo ciągle zdarzających się okresowych trudności, konsumpcja nie myśli o tym, żeby się zmniejszyć. Wszystko to powoduje, że stale rośnie zapotrzebowanie na transport towarów. Jak wygląda zatrudnienie oraz prowadzenie własnej działaności w takim sektorze? Sprawdźmy to!  

Przeczytaj też:  https://www.zlecenia.pl/blog/kierowca-ciezarowki-etat-czy-wlasna-firma/

Zatrudnienie w zawodzie kierowcy ciężarówki 

Według specjalistów branża transportowa cierpi na deficyt względem pracowników. Będzie to oznaczało, że w tym właśnie zawodzie nie nie można narzekać na brak zatrudnienia. Pracodawcy ogłaszają zapotrzebowanie na kierowców samochodów ciężarowych oraz ciągników siodłowych na terenie całego kraju. 

Na brak pracowników w szczególności narzeka Dolny Śląsk. Wielkopolska z kolei boryka się z deficytem zaopatrzeniowców i dostawców. Nie oznacza to oczywiście, że pracodawcy będą mogli zatrudnić Cię bez żadnych kwalifikacji. Często zdarza się, że wymagają oni zaliczenie kursu na przewóz rzeczy oraz obsługi cystern. Niektóre towary wymagają bowiem szczególnej ostrożności. Przydadzą się wówczas tak zwane uprawnienia ADR, czyli uprawnienia do przewozu substancji niebezpiecznych.

Własna działalność – firma transportowa

Jako przedsiębiorca w takiej branży będzie czekało Cię sporo korzyści.W takim przypadku sam jesteś dla siebie szefem. Dzięki temu zgarniasz większość zysków oraz decydujesz z kim podejmujesz współpracę. 

Biznes w tej branży możesz prowadzić na kilka sposobów. Może być to w formie samozatrudnienia, gzie sam będziesz wykonywać usługi transportowe. Najczęściej takie osoby zajmują się zaopatrywaniem sklepów.  Inną opcją, jeżeli masz większy kapitał jest założenie własnej siedziby. Do tego musisz posiadać również tiry oraz lokal. W takim przypadku możesz być szefem sporej firmy obsługującej dalekie i pokaźne kursy. 

Zobacz też:  http://onsearch.pl/jak-zostac-ksiegowym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here