Chociaż kredyty samochodowe zaciągane są na okres kilku lat, trudno jest przewidzieć zdarzenia losowe. Dlatego wielu kredytobiorców poszukuje dodatkowego zabezpieczenia, które pozwoli uniknąć finansowych kłopotów w razie nieoczekiwanych sytuacji, np. swojej śmierci czy trwałej niezdolności do pracy. Sprawdź, na co możesz liczyć.

Zaledwie 25 proc. Polaków posiada indywidualną polisę na życie, która stanowi finansowe zabezpieczenie w razie całkowitej niezdolności do pracy czy śmierci. Oznacza to, że większość osób (wśród których znajdują się też kredytobiorcy) może mieć problem ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. To pierwszy krok w stronę poważnego zadłużenia – szczególnie, jeśli kredytobiorca jest jednocześnie jedynym żywicielem rodziny. Po jego śmierci czy poważnym uszczerbku na zdrowiu to na bliskich spoczywa obowiązek regulowania należności związanych np. z kredytem samochodowym. Można się przed tym uchronić, wybierając ubezpieczenie CPI. To dodatkowe ubezpieczenie samochodu, które stanowi zabezpieczenie finansowe.

Ubezpieczenie CPI – jak działa?

Ubezpieczenie CPI (z ang. CreditProtection PaymentInsurance) to zabezpieczenie kredytu w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych prowadzących do niemożności spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Zakres ochrony uzależniony jest od konkretnej oferty ubezpieczyciela lub innej firmy oferującej tego rodzaju polisy. Przykładowo ubezpieczenie samochodu CPI dostępne w ofercie Toyota Insurance Management zapewnia:

  • spłatę pozostałej do uregulowania części kredytu samochodowego w razie trwałej niezdolności do pracy lub śmierci ubezpieczonego;
  • spłatę rat kredytu przez okres 12 miesięcy, gdy ubezpieczony straci pracę lub będzie przebywał w szpitalu na skutek uszczerbku doznanego z powodu nieszczęśliwego wypadku.

CPI – czy warto wykupić to ubezpieczenie samochodu?

Ubezpieczenie CPI nie jest popularne wśród kredytobiorców, m.in. z uwagi na dodatkowy koszt. Ponadto część osób uważa, iż prawdopodobieństwo nagłej śmierci, utraty pracy czy znacznego uszczerbek na zdrowiu jest niewielkie.

Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, dlatego warto zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń. Ubezpieczenie CPI w przypadku spłacanego kredytu to dobry pomysł, ponieważ zabezpiecza interesy kredytobiorcy oraz jego rodziny – zapewnia bezpieczeństwo finansowe. Dzięki temu – w przypadku nagłego pogorszenia sytuacji materialnej – bank nie odbierze samochodu w razie niewypłacalności kredytobiorcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here