Kosmetyki samochodowe, które powinien mieć każdy kierowca

Aby nasz samochód prezentował się okazale i atrakcyjnie nie wystarczy ograniczać się jedynie do wizyt serwisowych u mechanika oraz sporadycznej weekendowej myjni. Warto regularnie stosować kosmetyki samochodowe, które nie tylko polepszą stronę wizualną pojazdu, jak i również poprawią komfort użytkowania. Wbrew pozorom tego typu specyfiki nie są przeznaczone jedynie dla nowych pojazdów – równie skutecznie przywrócą utracony blask w wysłużonym pojeździe, a niektóre z nich to po prostu akcesoria codziennego użytku, które warto mieć zawsze ze sobą.

Praktyczne akcesoria na zimę

Zimowa pora to zmora wielu kierowców, zwłaszcza tych garażujących auto pod chmurką. Poranne odśnieżanie, skrobanie szyb i walka z zamarzniętymi zamkami to element codzienności wielu z nas. Można tego uniknąć w łatwy sposób – wystarczy zaopatrzyć się w kilka praktycznych, zimowych gadżetów. Na zamarznięte szyby przyda się z pewnością odmrażacz do szyb. Wystarczy kilka psiknięć na zmrożoną powierzchnię i po kilkunastu sekundach bez trudno zgarniemy warstwę lodu, bez uporczywego skrobania. Pozwala to na szybkie pozbycie się warstwy lodu, co jest szczególnie ważne, kiedy spieszymy się np. do pracy. Warto pamiętać, że mamy obowiązek oczyszczenia wszystkich szyb, a nie tylko przedniej. Dodatkowo odmrażacz do szyb jest dużo bezpieczniejszy dla naszego samochodu, bowiem unikamy ryzyka porysowania szyby, poprzez zbyt silnie ruchy skrobaczką. Większość odmrażaczy dostępnych jest w wygodnych opakowaniach, ułatwiających ich aplikację. Na podobnej zasadzie działają odmrażacze do zamków, które działają już po kilku sekundach. Jeżeli nasze auto wyposażone jest w elektryczny zamek, a mimo to mamy problem w otworzeniem drzwi, które często przymarzają, warto zastosować specyfiki do uszczelek samochodowych. Gumowe elementy smarujemy silikonem, który zapobiegnie na pewien czas przymarzaniu drzwi. Dobrze zastosować taką operację już na początku zimy i przygotować się na ewentualne mrozy.

Codzienna pielęgnacja auta

Aby nasz samochód prezentował się okazale na parkingu warto regularnie poddawać go dokładnemu czyszczeniu i pielęgnacji. Nie wystarczy jednak ograniczyć się do myjni samochodowej – lepiej zrobić to samemu, stosując odpowiednie kosmetyki samochodowe. Szczególną dbałość należy przyłożyć do lakieru i na bieżąco uzupełniać wszystkie jego ubytki, aby nie prowadziły one do ognisk korozji. Aby uchronić karoserię przed zanieczyszczeniami drogowymi warto co pewien czas stosować wosk lakierniczy, który nada pojazdowi blask i zabezpieczy auto. Myjąc i czyszcząc samochód nie należy zapominać także o felgach – jeżeli zależy nam na ich efektownym prezentowaniu się, należy użyć odpowiednich sprayów do felg, chroniących przed brudem i gromadzącym się osadem. Wnętrze auta warto co pewien czas poddawać praniu tapicerki. Jeżeli mamy skórzane fotele dobrze stosować do nich regularnie preparaty do skór samochodowym. Zapewnią one nie tylko elegancki efekt, ale przede wszystkim zabezpieczą przed zniszczeniem pokrycia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here