Monitorowanie pojazdów – dlaczego warto?

Monitorowanie pojazdów to dobre rozwiązanie nie tylko w firmie transportowej, ale również w każdej innej, gdzie pracownicy mobilni wyruszają w teren samochodami. Dobrej jakości monitoring GPS daje wiele korzyści, które przekładają się na większe bezpieczeństwo aut i oszczędności.

Na rynku można znaleźć coraz więcej zaawansowanych systemów monitoringu (np. Satis), które nie tylko pokazują aktualną pozycję samochodu na mapie, ale również dostarczają wielu danych na temat pracy samochodów i kierowców. Warto zauważyć, że systemy monitoringu stają się już standardem w firmowych flotach. Przedsiębiorcy bowiem zdają sobie coraz bardziej sprawę z zalet monitoringu. Tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na jego instalację, przedstawiamy poniżej trzy ważne argumenty za takim krokiem.

Monitoring pojazdów to pełna kontrola

Jeśli przedsiębiorca chce mieć pełną kontrolę nad wszystkim swoimi samochodami, monitoring pojazdów będzie do tego niezastąpiony. Nowoczesne rozwiązania pozwalają kontrolować każdy z samochodów nie tylko przez komputer, ale także przez smartfon, czyli tak naprawdę z dowolnego miejsca. W każdym momencie otrzymuje się informację, gdzie aktualnie znajduje się pojazd, co pozwala na bieżąco modyfikować trasy przejazdu pracowników, zlecając im na przykład spotkanie z nowym klientem itp.

Monitoring pojazdów to wzrost bezpieczeństwa

Monitoring GPS podnosi bez wątpienia bezpieczeństwo samochodu i kierowcy. Znając położenie auta, można błyskawicznie zareagować, gdy dzieje się coś niestandardowego lub gdy pojawia się alarm od kierowcy. Samochód wyposażony w lokalizator GPS zdecydowanie łatwiej znaleźć w przypadku kradzieży lub nawet jest większa szansa przeciwdziałać tej kradzieży. Do tego mamy kontrolę nad stylem jazdy kierowcy i możemy sprawdzić, czy nie przekracza dozwolonej prędkości, co może być niebezpieczne zarówno dla pracownika, jak i dla pojazdu.

Monitoring pojazdów to spadek kosztów

Duże znaczenie w przypadku monitoringu pojazdów mają kwestie związane z optymalizacją kosztów. GPS dostarcza dane, które można przeanalizować i w przyszłości ustalać bardziej ekonomiczne trasy przejazdu. Monitoring może obejmować także paliwo i dostarczać informacji na temat tankowania, przeciwdziałając kradzieży. Do tego GPS ułatwia rozliczanie czasu pracy pracowników mobilnych.

To oczywiście jedynie kilka przykładów tego, jakie korzyści mogą się pojawić dzięki monitoringowi pojazdów. Tego rodzaju systemy są coraz bardziej zaawansowane, a dzięki temu dostarczają coraz więcej informacji i stają się coraz ważniejszym wsparciem w prowadzeniu biznesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here