Aby zostać kierowcą Warszawskiej taksówki, należy dołożyć wszelkich starań, aby uzyskać najważniejszy dokument w tym zawodzie, jakim jest licencja taksówkarska. Ten, mogłoby się wydawać, mały świstek papieru wiele zmienia. To potwierdzenie tego, że należy się do elitarnego grona, które nie tylko posiada zezwolenie na świadczenie usług w ruchu lądowym, ale i gwarantuje bezpieczeństwo i najwyższą jakość.
Zanim przejdziemy do samego kursu taxi Warszawa, może wytłumaczymy czym różni się usługa wykonywana przez taksówkarza, a innego kierowcę losowo wybranego przewoźnika – jak chociażby Ubera. Otóż, kierowca taksówki musi wcześniej przejść bardzo długą drogę, aby uzyskać wszelkie pozwolenia, w tym licencję taxi Warszawa, która upoważnia do świadczenia usług. W zakres takich informacji wchodzi chociażby udowodnienie, że nie ciąży na potencjalnym taksówkarzu wyroków sądowych, jest on prawym obywatelem, cieszącym się dobrą opinią. Tak, aby wsiadający pasażerowie nie obawiali się o własne życie i zdrowie.
Kierowcy innych przewoźników, poza instalacją aplikacji do zbierania zamówień i rejestracji w systemie, nie muszą cechować się innymi wymogami. Po prostu wsiadają i jadą. Potencjalny kierowca taksówki musi przejść badania lekarskie z zakresu medycyny pracy, psychotesty i co ważne – zarejestrować własną działalność gospodarczą, aby dzielić się ze Skarbem Państwa swoimi dochodami w postaci odpowiednich podatków (dochodowych i VAT). Dopiero wypełnienie tych wszystkich wymogów upoważnia do zapisania się na kurs taxi Warszawa. Czy wiesz na czym on polega?
„Zapisując się na kurs taxi Warszawa do końca nie wiedziałem czego się tak naprawdę spodziewać po nim. Czego jesteś w stanie się nauczyć przez dwa dni? Wybrałem ośrodek, który posiada upoważnienia do prowadzenia takich zajęć i uzyskałem zastrzyk niezbędnej wiedzy. Poza zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przejazdów, pierwszą pomocą, nauczyłem się obsługi taksometru, topologii miasta, ciekawych skrótów, o których pojęcia wcześniej nie miałem. Niby 20 godzin, a tak dużo wiadomości, które później były pomocne w pracy” – mówi Pan Andrzej, który od roku jest taksówkarzem.
Dopiero po ukończeniu kursu taxi Warszawa, można przystąpić do egzaminu. Składa się on z 20 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru. Poprawna odpowiedź na minimum 14 pytań pozwala na uzyskanie zaświadczenia. Na egzaminie pojawiają się zapytania dotyczące przepisów ruchu drogowego, topologii miasta czy spraw związanych z formalnościami tego zawodu. Dlatego kurs taxi Warszawa może tutaj pomóc w odpowiedziach. Po pozytywnym zdaniu, należy ubiegać się o licencję. Ten dokument jest potwierdzeniem umiejętności oraz wymagań, o których pisaliśmy wcześniej. Jest także przepustką do podjęcia współpracy z jedną z wielu korporacji taksówkarskich na terenie Warszawy.
A na zakończenie jedna porada – wybierając miejsce, w którym będziesz odbywać kurs taxi, upewnij się, że posiadają oni bazę pytań egzaminacyjnych. Na każdym takim sprawdzeniu wiedzy pojawiają się bardzo podobne, dlatego możesz zawsze sprawdzić swoją wiedzę i zauważyć, gdzie masz braki, które warto nadrobić przed samym egzaminem.