Naprawiać samochód czy czekać? Oto jest pytanie

Osoby, które nie znają się na mechanice samochodowej, zawsze gdy coś zaczyna stukać czy pukać podczas jazdy zaczynają gorączkowo się zastanawiać – co robić? Zwykle udają się w miarę szybko do mechanika, ale gdy ten ich nie postraszy, wówczas jest bardzo mała szansa, że samochód zostanie w miarę szybko naprawiony. Skąd to się bierze?

Jeżeli nie czujemy silnej potrzeby i niebezpieczeństwa w związku z usterką samochodu, wówczas najczęściej czekamy, aż do poważnej awarii, aby udać się do mechanika Ursus. Naturalnie nie możemy wkładać do jednego worka wszystkich Polaków, jednak zdecydowana większość nie naprawia auta w czasie, w którym powinna. Zapytaliśmy się jednej z firm wyspecjalizowanych w mechanik Włochy jak często on musi interweniować w ekstremalnych sytuacjach.

„Codziennie trafiają do nas zarówno kierowcy, którzy mają bardzo duży problem z dalszym użytkowaniem auta, jak i tacy, którzy chcą tylko sprawdzić jego stan. Czasami mamy wrażenie, że ta druga grupa szuka u nas potwierdzenia, że jeszcze nie musi naprawiać i pojeździ w takim stanie tysiące kilometrów. Kazać nie możemy, zawsze rekomendujemy odpowiednie rozwiązania, a klienci już samodzielnie muszą podjąć decyzję co dalej z tym zrobią. Ale porozmawiajmy też o tej pierwszej grupie. Zwykle, gdy zaczynamy sprawdzać i wyceniać naprawy auta, stoją i mówią, że wszystko wiedzą, bo mechanik wcześniej wspominał, że trzeba będzie to naprawić” – komentuje dla nas pracownik z zakładu mechanika Ursus.

Warto każdego roku robić większy przegląd niż ten, który jest wymagany do wpisania w dowód rejestracyjny. Niezależnie od tego, czy w ciągu dwunastu miesięcy robimy kilka tysięcy kilometrów czy kilkanaście. Każde auto, nawet te nieużywane – części zużywa. Eksploatacja jest nie do obejścia. Dlatego naprawy są wręcz konieczne. Chcesz się dowiedzieć dlaczego? O to też zapytaliśmy mechanika Warszawa Włochy!

„Części w samochodzie oddziałują na siebie nawzajem. Dlatego gdy jeden podzespół zaczyna się psuć, nie będzie tak, że uszkodzenia na tym się zakończą. Wibracje, uderzenia będą niszczyć kolejne części, które są powiązane z tą, która się zepsuła. Finalnie – czekając na najgorsze, naprawy będą znacznie kosztowniejsze, niż gdybyśmy naprawili auto na pierwszej wizycie u mechanika. Wiele osób uczy się dopiero na błędach, na szczęście wielu kierowców wyciąga wnioski z takich sytuacji. Dlatego kolejnym razem, gdy do nas przyjeżdżają, naprawy są wykonywane już podczas ekspertyzy.: – zdradza nam mechanik.

Warto jednak wykonywać naprawy na bieżąco. Nie tylko ze względu na fakt, że długie oczekiwanie może – a nawet będzie skutkować coraz to droższymi naprawami. Prawda jest taka, że samochodem poruszasz się Ty, Twoja rodzina, na drodze są też inni kierowcy. A samochód, który ma usterkę jest po prostu niebezpieczny dla wszystkich naokoło. Dla samego faktu należy oddawać swój pojazd do mechanika Ursus tak często, jak jest to potrzebne. Zadbaj o to i nie czekaj, aż coś się stanie. Bo może to być niewyobrażalna tragedia.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here