Jeśli wybraliśmy już odpowiednią szkołę jazdy, to czeka nas teraz kolejny krok, którym będzie nauka jazdy. Ważne, by szkoła jazdy podpisując z nami umowę, wywiązała się ze wszystkich jej punktów. Dlatego zanim podpiszemy taką umowę, warto ją dokładnie przeczytać.

Nauka jazdy w Warszawie nie należy do najłatwiejszej, dlatego trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

Ważnym aspektem podczas nauki jazdy jest fakt, by instruktor był dla nasz przyjazny i przy okazji naszego kursu, by nie załatwiał swoich prywatnych spraw. W końcu to ty masz się jak najwięcej nauczyć i dlatego czas powinien być w stu procentach przez Ciebie wykorzystany na naukę jazdy.

Obowiązują Cię pełne godziny jazdy. To znaczy, że jeżeli umówiłeś się na godzinną jazdę i w tym czasie wyskoczyło jakieś nieprzewidziane zdarzenie losowe, to pozostały czas możesz odrobić w innym terminie bez dodatkowych opłat. Tak przynajmniej dzieje się w dobrych OSK.

Dobrze jest, jeżeli instruktor w trakcie nauki jazdy, pokaże ci przykładowe pułapki, które będą czekać cię na egzaminie. Zwiększy to twoje szanse na zdanie.

Ważny jest też fakt, by po drodze poruszać się sprawnym samochodem. By posiadało ono wszystkie badania diagnostyczne i by dobrze ci się takim pojazdem poruszało po drodze.

Szkoła jazdy powinna nauczyć jeździć i odpowiednio przygotować do egzaminu, więc nie powinno być narzuconego limitu kilometrów.

Szkoła powinna sprawić, że nauka jazdy nie będzie dla nas stresem, tylko przyjemnością. Instruktor nie powinien być jakimś tyranem, tylko w sposób przyjazny powinien nauczyć nas jeździć. Nie powinien także palić w samochodzie, ani zachowywać się w niewłaściwy sposób. W przeciwnym razie będziemy mogli poprosić szkołę o zmianę instruktora.

Cieszmy się odpowiednią nauką jazdy, a w przyszłości zaowocuje to zdaniem egzaminu na prawo jazdy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here