Kaucja za wynajem samochodu

Ze względu na wysoką wartość oferowanych pojazdów wypożyczalnie pobierają często zabezpieczenie w postaci kaucji zwrotnej, zabezpieczonej na czas wynajmu. Jeżeli Tobie także zostanie przedstawiona taka opcja lub konieczność, skorzystaj z niej bez obaw, ponieważ zazwyczaj określona kwota nie jest wygórowana, a daje możliwość wynajęcia nowoczesnego auta na dogodny czas ustalony w umowie.

Wynajem aut w oparciu o kaucję

Finansowe zabezpieczenie może być zablokowane na Twoim koncie, a w przypadku mniejszych wypożyczalni pobrane w gotówce. Jest to kwota zwrotna pod warunkiem, że oddasz auto w takim stanie technicznym i wizualnym, w jakim zostało ono wydane, łącznie z pełnym bakiem paliwa. Otrzymasz wtedy całą sumę kaucji gotówką lub zostanie ona zwolniona na Twojej karcie kredytowej.

Sytuacje, w których należy się liczyć z dodatkowymi obciążeniami finansowymi ze strony wypożyczalni, gdy wynajmujesz samochód to:

  • szkoda na wynajmowanym pojeździe powstała wskutek niewłaściwego użytkowania – dotyczy między innymi stłuczek, otarć karoserii, zanieczyszczeń tapicerki i wnętrza auta,
  • zbyt mała ilość paliwa – dostajesz auto zatankowane do pełna i z takim stanem paliwa należy oddać je do wypożyczalni.
  • zwrot o późniejszej godzinie niż ustalona – należy w wyznaczonym dniu odprowadzić auto lub przyjechać nim w ustalone miejsce i przekazać pracownikowi obsługi,
  • samowolne przedłużenie wynajmu – umowa dokładnie określa ostatni dzień wynajmu i należy tej daty przestrzegać.

Ustalony okres użytkowania auta to warunek, którego należy przestrzegać między innymi ze względu na to, że pojazd może być już zarezerwowany na kolejny wynajem, a Twoje opóźnienie będzie kolidować ze zobowiązaniami wypożyczalni. Przy wynajmie krótkoterminowym łatwiej zapamiętać dzień oddania auta, natomiast gdy wynajmujesz na dłużej, warto ustawić choćby przypomnienie w telefonie.

Wynajmując samochodów zapytaj o warunki odzyskania kaucji

Kiedy wypożyczalnia samochodów rezygnuje z kaucji

Indywidualne warunki współpracy z wypożyczalnią sprawiają, że dodatkowe zabezpieczenia nie muszą dotyczyć wszystkich klientów. Sprawdź, czy stali użytkownicy, firmy przy wynajmach flotowych lub przedsiębiorcy są zwolnieni z tych opłat, zwłaszcza, jeżeli kwota jest wysoka i wymagałaby od Ciebie zamrożenia jednorazowo większej sumy pieniędzy bez możliwości dysponowania nimi na czas wynajmu.

Kaucja pobierana jest zazwyczaj przy braku limitu kilometrów, a także za wynajem krótkoterminowy. Często dotyczy także nowych klientów, którzy nie mają jeszcze swojej historii u wybranego usługodawcy, a zatem nie sposób potwierdzić ich terminowość. Korzyścią dla Ciebie będzie możliwość wybrania dowolnego auta za pierwszym razem, jeżeli pojazd będzie się znajdować w wypożyczalni i poza rezerwacją.

Typowe i mniej typowe możliwości związane z wynajmem aut

Poza tradycyjnymi formami zabezpieczenia wynajmu zdarza się jeszcze możliwość pozostawienia własnego auta zamiast gwarancji pieniężnej. Ta forma zastawu uwarunkowana jest dostępnością miejsc parkingowych na terenie wypożyczalni. Należące do Ciebie auto lub użytkowane przez Ciebie w oparciu o pisemną zgodę właściciela, powinno być uwzględnione w umowie wynajmu.

W tym przypadku należy tak zaplanować czas wyjazdu i powrotu, aby nie kolidował z godzinami otwarcia wypożyczalni, ponieważ zbyt późny przyjazd może oznaczać zamknięty parking i brak możliwości odbioru własnego pojazdu bez oczekiwania do dnia następnego.

Więcej o wynajmie aut przeczytać można na stronie wypozyczalniaszczecin.pl

Znajdź profesjonalną wypożyczalnię, zapytaj o warunki

Współcześni usługodawcy dbają o budowanie trwałych relacji z klientami, dlatego dostosowują usługi do także do Twoich oczekiwań. Potraktuj kaucję jako akceptowalną kwotę na poczet jazdy nowym i sprawnym autem. Dbaj o wynajęty samochód, a nie dotkną Cię koszty związane z tym wynajmem.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:39    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here