W Polsce nie brak fanów ekstremalnej jazdy samochodami terenowymi – jest to zawsze ekscytująca, męska przygoda. W tym wymagającym sporcie niejednokrotnie spotkają nas niespodziewane, często niebezpieczne wyzwania. Przyda się wtedy znakomity sprzęt, który wyciągnie nas z opresji.

Trudne eskapady

Dzikie tereny, piachy, błota i nieuczęszczane trasy – to gratka dla miłośników pokonywania trudnych przeszkód. Często można także znaleźć się w takiej sytuacji, gdy np. pojazd przekracza rzekę i znajdzie się tuż przy wzniesieniu brzegu. Gdy podjechanie pod stromiznę się nie uda, należy ocenić , jaki jest kąt nachylenia zbocza i czy istnieje szansa na podjechanie z dodatkową pomocą. Nieoceniona w tym wypadku będzie dobrze dobrana wyciągarka samochodowa. Dla osób, ceniących sobie mobilność i swobodę znakomite będą niewielkie wyciągarki. Mają one małe gabaryty, ale jednocześnie są wyposażone w bardzo mocne silniki i dysponują sporą siłą uciągu. Świetnie nadają się dla quadów, łodzi i niewielkich samochodów terenowych. Przejrzyj pełną ofertę na stronie www.dragonwinch.com.

Jak dobrać wyciągarkę do samochodu?

Z dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu należy spisać dopuszczalną masę całkowitą i pomnożyć ją przez 1,5. W ten sposób otrzymamy optymalna siłę wyciągarki w kilogramach, dopasowaną do naszego auta. Nie należy stosować wyciągarek słabszych. Załadowany pojazd, który ugrzązł np. w głębokim błocie potrzebuje sporej siły, by mógł zostać wydobyty. Podane przez producenta parametry odnoszą się tylko do uciągu na terenie płaskim. Każde wzniesienie i przeszkoda powodują dodatkowy opór. Poleca się dodatkowe stosowanie zbloczy, które prawie dwukrotnie zwiększają moc wyciągarki. Tutaj można się dowiedzieć, czym kierować się przy wyborze wyciągarki samochodowej.

Liczy bezpieczeństwo

Jeśli nie mamy doświadczenia w pracy z wyciągarką, zachowajmy dużą ostrożność. Nie stójmy bezpośrednio przy pracującej wyciągarce. Minimalna odległość, którą trzeba utrzymać to 1,5 długości liny. Zerwana, naprężona lina jest także zagrożeniem dla przedniej szyby auta i wnętrza kabiny. Dobrym rozwiązaniem jest więc np. otwarcie maski, która zadziała jak osłona i ochroni przed uderzeniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here