Nowoczesne filtry powietrza Donaldson

Filtracja powietrza dolotowego jest niezbędna dla ochrony silnika przed zanieczyszczeniem pyłami i innymi ciałami stałymi. Zwykle wykorzystuje się do tego celu standardowe filtry celulozowe, ale bardziej doświadczeni producenci mają w swojej ofercie również ulepszone wersje filtrów bazujących na wykorzystaniu nowych materiałów i technologii. Przykładem są filtry Donaldson serii PowerCore i Blue. Co charakteryzuje tego typu filtry powietrza i jakie jest ich przeznaczenie?

Nowoczesne filtry Donaldson dla motoryzacji

Podstawą oferty każdego producenta filtrów powietrza do samochodów napędzanych silnikami spalinowymi są filtry celulozowe zdolne do wychwytywania większości drobnych zanieczyszczeń. Część firm ma w swojej ofercie również produkty specjalne, o ulepszonej konstrukcji, wyprodukowane z wykorzystaniem zmodyfikowanych lub nowych materiałów. Przykładem są nowoczesne modele filtrów Donaldson z serii PowerCore i Blue. Pierwsze z nich są zmodyfikowanymi filtrami celulozowymi z technologią Ultra-Web wykorzystującą cienkie, sprężyste włókna, które zatrzymują więcej zanieczyszczeń, są lżejsze i trwalsze oraz oferują lepszy, mniejszy opór początkowy. Filtry Donaldson z serii Blue to produkty bazujące wyłącznie na włóknach Ultra-Web HD. Takie filtry polecane do stosowania w pojazdach eksploatowanych w szczególnie trudnych warunkach. Są trwalsze i zapewniają lepszą ochronę silnikom niż standardowe filtry celulozowe.

Zastosowania dla nowoczesnych filtrów powietrza Donaldson

W warunkach miejskich i przy codziennej eksploatacji auta zwykle wystarczającym wyborem są standardowe filtry celulozowe. Gdy pojazd używany jest w trudnych warunkach klimatycznych, przy dużej wilgotności i silnym zapyleniu, zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup filtrów powietrza modyfikowanych, takich jak filtry Donaldson z systemem nanowłókien Ultra-Web. Na stronie https://esklep.pesta.com.pl/producers/donaldson znaleźć można różnorodne modele filtrów powietrza tego producenta, również filtry specjalne dla pojazdów drogowych i terenowych, maszyn budowlanych i innych pojazdów pracujących w trudnych warunkach. Ze względu na mniejsze opory początkowe, filtr Donaldson z serii Blue lub PowerCore sprawdzi się również w przypadku pojazdów sportowych biorących udział w różnego rodzaju rajdach i wykorzystywanych do offroadu.

Dzięki użyciu nowych materiałów lista podstawowych, celulozowych filtrów Donaldson w ostatnich latach została wzbogacona o produkty charakteryzujące się większą trwałością, lżejsze, zapewniające większą skuteczność filtracji i mniejsze opory początkowe, takie jak filtry z serii PowerCore i Blue.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here