Pielęgnacja męskich włosów

Prawidłowa pielęgnacja o męskie włosy jest kluczem do atrakcyjnego prezentowania się fryzury. Włosy mężczyzn wymagają specjalnej troski, która zdecydowanie różni się od tej, jaką kobiety powinny zagwarantować swoim włosom. Z tego też względu marka L’Oreal Paris stworzyła specjalną serię kosmetyków Men Expert. Poznaj znajdujące się w niej produkty i spraw, że Twoja fryzura nabierze jeszcze większej męskości!

Różnica w pielęgnacji męskich włosów i kobiecych

Wiele mężczyzn nie przykuwa uwagi do tego, aby swoje włosy otoczyć troską. Skupiają się raczej na pielęgnacji brody. Ta jest istotna i powinna być niezwykle staranna, jednak taką samą opiekę należy zagwarantować również włosom na głowie. Dlaczego? Otóż niezadbana fryzura szybko może ulec zniszczeniu. Włosy będą osłabione, mogą zacząć wypadać lub na skórze głowy pojawi się łupież. Wówczas nawet najmodniejsza męska fryzura nie będzie prezentowała się atrakcyjnie. Choć mężczyźni nie stylizują włosów tak intensywnie jak kobiety oraz nie farbują ich, nie znaczy, że włosy mogą pozostawić same sobie. Odpowiednia pielęgnacja, która bazuje na wysokiej jakości kosmetykach jest gwarancją pięknych i zdrowych włosów, a takie, jak nic innego doskonale podkreślają i wydobywają męskość!

Codzienna pielęgnacja włosów

Znaczna część mężczyzn idzie na łatwiznę w pielęgnacji włosów i używa jednego uniwersalnego kosmetyku zarówno do mycia włosów, jak i całego ciała. Niektóre marki kosmetyczne oferują jeszcze więcej funkcji w jednym kosmetyku, co wcale nie jest takie korzystne. Otóż produkt, który ma na celu pielęgnować i włosy i ciało, w rzeczywistości nie zadziała dobrze na żadną z partii. Dlatego warto skupić się na kosmetykach o konkretnym zastosowaniu.

Jeśli chcesz dobroczynnie zadbać o włosy wybierz szampon, a do ciała stosuj żel pod prysznic. Rozdzielenie kosmetyków zaowocuje już po jednorazowym zastosowaniu. Poczujesz, że włosy są bardziej miękkie i puszyste, a także świeże na dłużej. To zasługa tego, że kosmetyki do włosów nie będą zawierały innych obciążających dla kosmyków składników. Mimo, że są dobroczynne dla skóry ciała, dla włosów już niekoniecznie. Na problemy z łupieżem lub wypadaniem włosów zaopatrz się w specjalistyczne szampony, a nawet kuracje. Zwykły szampon, którego zastosowaniem jest higiena może nie zadziałać, a czasem nawet pogorszyć stan włosów. Z kolei specjalistyczne produkty zlikwidują problem i odżywią fryzurę.

Inne kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Szampon to bezwzględna podstawa w pielęgnacji włosów. Jego celem jednak jest wyłącznie zmycie zanieczyszczeń i sebum z powierzchni każdego kosmyka, czyli troska o higienę włosów i skóry głowy. Mimo, że wielu mężczyznom taka troska wystarcza, to dla wielu jest zbyt małostkowa. Nie ma żadnego problemu, aby do codziennej pielęgnacji włosów wcielić inne kosmetyki, takie znajdziesz w ofercie produktów do męskich fryzur L’Oreal Paris Men Expert. Najchętniej z nich wybierane to kosmetyki do stylizacji męskich fryzur, a mianowicie Pasta włóknista oraz Krem modelujący Out of bed. Pierwszy z nich jest polecany dla mężczyzn, którzy preferują fryzury spontaniczne, nieulizane, ale takie, które stale można przekładać i modyfikować w ciągu dnia. Pasta nie twardnieje, dlatego też pozwala dowolnie remiksować włosy. Krem modelujący również nie twardnieje, dzięki czemu włosy nie będą sklejone, ale jakby przed chwilą rozczesane grzebieniem. Krem poleca się mężczyznom, którzy cenią sobie naturalny look, jak gdyby dopiero wstali z łóżka, na co właśnie wskazuje nazwa – Out of bed.

Materiał promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here