Wakacje i wyjazdy to świetna forma spędzania wolnego czasu, która pozwala na aktywny wypoczynek i relaks. Często trzeba jednak wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, które pozwolą na wygodne i bezpieczne przewiezienie odpowiedniej ilości rzeczy – zwłaszcza jeśli w planach jest wyjazd na wiele dni.

Auto jako środek transportu jest niezwykle wygodne, ponieważ można robić przystanki, kiedy tylko jest na to ochota i można pozwolić sobie na swobodę – warunki korzystania z komunikacji publicznej, często pozostawiają wiele do życzenia. Pojawia się jednak pewna wada, która skutecznie może zepsuć całą eskapadę! Chodzi mianowicie o niewielką pojemność względem bagażu – zwłaszcza jeśli uczestników wyjazdu jest kilku.

Rozwiązaniem tego problemu jest dodatkowy bagażnik, który można umieścić zarówno na dachu, jak i z tyłu auta – dla naprawdę wymagających osób, zawsze istnieje możliwość połączenia obydwu opcji, tworząc naprawdę pojemne zestawienia.

Bagażniki na rower, narty i wyposażenie!

Często można w sezonie letnim zobaczyć auto, które wiezie na dachu kilka rowerów, które również należą do imponujących i bardzo zaawansowanych modeli – są one przewożone, właśnie dzięki takim rozwiązaniom jak bagażniki dachowe, do których przymocowane są koła roweru w sztywny sposób, by nie przewróciły się one na zakręcie, ani nie zjechały podczas hamowania lub przyspieszenia samochodu.

Dla osób, które nie mają możliwości ustawienia specjalnego bagażnika dachowego, zawsze istnieje opcja zainstalowania modelu tylnego – polegają one na mocowaniu na haku holowniczym, do którego przyczepiane są rowery. Jest to rozwiązanie stosowane w przypadku sportowych samochodów, które posiadają zbyt krótki dach, by przyczepić do nich bagażniki.

Rozwiązanie tego typu posiada jednak dość istotną wadę… Uniemożliwia otwarcie klapy, więc nim użytkownicy dostaną się do bagażu, który znajduje się w prawowitym bagażniku, muszą odpiąć i odstawić swoje rowery, narty lub deski snowboardowe. Należy również pamiętać, że jest to element oddalony od świateł pojazdu, więc powinien zostać wyposażony w światła, które będą informować potencjalnych kierowców, że samochód jest dłuższy, niż powinien! Jest to podstawa bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza jeśli podróż będzie odbywać się wieczorem lub w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, których nie jesteśmy w stanie przecież przewidzieć.

Skoro już wiadomo, że można wybrać dodatkowe bagażniki do aut i dzięki nim przewieźć wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, to czas najwyższy podjąć decyzję o zakupie i ruszać w drogę!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here